272 C. de stadsbewaking en de kringbewaking te 's-Gravenhage, vermeld in mijn telex-bevel van ll-4-'40 Afd. Landmacht, Sectie lb Nr. 46B.; D. de bewaking van de tijdelijk versperde vliegvelden Wieringermeer (bij „normale bewaking bin nenland" geschiedt de bewaking door patr.gang vanwege de bezetting van Schiphol) Buiksloot, Huizen, Bussum, de bewaking van het vliegveld Ockenburg, over te nemen van C.- I L.K., die hieromtrent reeds thans Uwerzijds moet worden ingelicht. en de bewaking van de vliegvelden Noordwijk, Vogelenzang, de Zilk zoodra deze voor gebruik gereed zijn, waaromtrent ik U zal inlichten. Deze vliegvelden zullen alsdan tijdelijk worden versperd. E. het afslaan van aanvallen in Uw gezagsgebied van gelande parachutisten, waartoe de door U aan te wijzen onderdeelen waren te vervoeren op auto's (zie mijn telexbevel van ll-4-'40 Afd. Land macht Sectie lb Nr 46B. pt.c.). F. c.q. het beletten van landingen van vliegtuigen met troepen op het strand in de nabijheid van be langrijke steden. G. de overige diensten, welke in den regel door etappen-troepen worden verricht, met dien verstande dat voor de spoorwegbewaking, waarop betrekking had Uw schrijven van 28 Maart 1940 Sectie I, Nr. 189 G. Bijlage II, voor de bewaking van krijgsgevangenen en voor het handhaven van de orde tijdens den afvoer van burgerbevolking zulks onder intrekking van het ter zake bepaalde in mijn schrijven van 26 Maart 1940 Sectie lig, Nr. 3577 Z.G. door Dep.Cn.B.Tr. onder bevel van den D.E.V. zal worden zorg gedragen. U gelieve in het vorenstaande tevens de beantwoording te zien van Uw telexbericht van 18-4-'40, Sectie I, Nr. 671 G. Het is dus voorshands niet de bedoeling in Uw gezagsgebied de Rijksveldwacht bewaking van tfn. centrales op te dragen. In verband met het vorenstaande verzoek ik U de detn. belast met de bewaking van de radiozen ders Scheveningen, Noordwijk, Huizen, Hilversum (en van de radio-controlekamer aldaar) en Jaarsveld op 15 Mei te doen terugkeren naar het Depot van het onderdeel, waarvan zij afkomstig zijn en de betrokken Depot Cn. tijdig daaromtrent in te lichten. Bij „normale bewaking binnenland" ware door patrouillegang vanwege in de nabijheid gelegen onderdeelen in de bewaking van de onder A vermelde radiozenders en van de radio-controlekamer te Hilversum te voorzien. Het is mijn voornemen t.z.t. voor de normale bewakingsdiensten te Rotterdam een II B.B.Tr. permanent ter beschikking van den D.E.V. te stellen ter vervanging van 111-39 R.I., dat alsdan onder Uw bevel zal treden ter versterking van de bezetting van het voormalig Z.front van de Vg.H. De onderwerpelijke Comp. zullen ongeveer van organieke samenstelling zijn, doch zonder trein en voorzien van 8 lt. mitrs. terwijl bij iedere Comp. één S.zw.Mitrs. zal zijn ingedeeld. Zij zullen geheel uitgerust en voorzien van scherpe munitie en handgranaten te Uwer beschikking worden gesteld. Het eventueel vervoer naar door U op te geven plaatsen zal door den betrokken Dep.B.C. worden voorbereid. Op mijn bevel, Normale bewaking binnenland" treden deze compn. weder onder bevel van den Depot C. Het vervoer naar de standplaats van het Depot moet door Uw zorg worden geregeld. In de tweede week van de maand Mei zijn de C.Cn. gedurende één dag te Uwer beschikking voor het verrichten van verkenningen voor het uitvoeren van hun taak, terwijl voorts in deze maand 2 X een oefening in den bewakingsdienst moet plaats vinden.

NIMH | 1957 | | pagina 292