286 Bijlage AIV Legerbericht van Zondag 12 Mei Duitsche troepen hebben op verschillende plaatsen de Maas en den IJsel overschreden. Onze grenstroepen zijn gedeeltelijk volkomen ongeschokt teruggenomen. Nederlandsche luchtstrijdkrach ten hebben oprukkende Duitsche troepen gebombardeerd. De Fransche troepen zijn in het oostelijk deel van Brabant met den vijand in aanraking gekomen. In de Noordelijke provinciën, waar zich geen verdedigingsliniën bevonden, zijn onze grenstroepen teruggegaan, daarbij'svijands opmarsch vertragend. In het binnenland zijn slechts op een enkele plaats parachutisten geland, deze zijn echter onscha delijk gemaakt. Enkele Duitschers, die den eersten dag van den oorlog gedaald waren, zwerven rond, zij worden opgejaagd en vernietigd. Eenigen van hen hadden een paar autobussen bemachtigd en voerden daarin Nederlandsche burgers mede. De Duitschers werden door onze pantserwagens buiten gevecht gesteld. Duitsche troepen schijnen in Nederland niet zonder dekking van Nederlandsche militairen of burgers te kunnen vechten. Het vliegveld Waalhaven is door onze artillerie krachtig onder vuur genomen en heett zijn beteeKe- nis voor den vijand verloren. De zuiveringsactie te Rotterdam is bijna ten einde gebracht. De Koninklijke Marine ageerde, in samenwerking met de bondgenooten, ter verdediging van de vitale punten van ons gebied. In het binnenland is het militair gezag den toestand volkomen meester. x) Volgens het dagblad „Het Vaderland" van 13 Mei 1940.

NIMH | 1957 | | pagina 306