Van het Centraal Luchtwachtbureau uit werden de uit de luchtwachtmeldingen verkregen gegevens onverwijld per radio omgeroepen ten behoeve van de lucht verdedigingsorganen, de militaire autoriteiten, de gemeentelijke luchtbescher mingsdiensten en de burgerbevolking. Daartoe was een permanente lijnverbinding aanwezig van genoemd bureau met de radiokamer te Hilversum. Etappen- en Verkeersdienst (E.V.) Etappendirectie te 's-Gravenhage. Organen van de E.V. nl. - de Afdelingen intendance, geneeskundige dienst, veterinaire dienst, artillerie en genie; - de Vbd.A. van het A.H.K.; - het Bataljon spoorwegtroepen; - het Bataljon wegentroepen; - de Etappenautocompagnie - de Vaartuigendepots Amsterdam en Rotterdam - de Militaire scheepvaartagentschappen; - de Varende pontontrein; - de Schipbruggentrein; - de Veerdienst; - de Etappencommando's Amsterdam en Rotterdam. Bovendien waren voor stationsbewaking enkele depotcompagnieën bewakings troepen ingeschakeld. Veldleger l) Hoofdkwartier te Zeist. Legertroepen en -treinen, nl. Autoregiment, Pontonafdeling en Compagnie mo torrijders. Legerartillerie, nl. 15, 18, 19 R.A., verdeeld over de grote eenheden. 2e Luchtvaartregiment (voor samenstelling zie onder Co.Luchtverdediging). II en IV L.K., in de Valleistelling (Grebbelinie). Brig.A en de Groep Betuwe van de Strategische beveiliging (S.B.), bestaande uit staf en twee bataljons, in de Betuwe. 26 x) Onder Veldleger wordt hier niet verstaan het Veldleger, zoals dat volgens het boekwerk: „Oor- logsorganisatiën" was samengesteld, doch de troepen, die op 10 Mei onder bevel van de C.V. ston den of kwamen. Voor gedetailleerde samenstelling der eenheden van het Veldleger wordt, voor zoveel deze hier niet zijn vermeld, verwezen naar de boekwerken: „De operatiën van het Veldleger en het Oostfront van de Vg. Holland, Mei 1940", „De verdedi ging van het Maas-Waalkanaal en de Over-Betuwe, Mei 1940", „De krijgsverrichtingen ten oosten van de IJssel en in de IJssellinie, Mei 1940".

NIMH | 1957 | | pagina 46