bestonden elk uit twee regimenten infanterie, een regiment artillerie van twee afdelingen, een compagnie zware mitrail leurs en een halve compagnie luchtdoelmitrailleurs. In de behoefte aan lichte troepen (en hulporganen) was voorzien door detachering uit de legerkorpsen. Brig.B miste een regimentsstaf en twee bataljons infanterie (zie hiervóór). was tijdelijk gevormd en bestond uit twee regimenten in fanterie (gevormd uit bataljons van verschillende regimenten) en een compagnie pioniers, die van III Div. was gedeta cheerd. bestond uit twee regimenten wielrijders, twee regimenten huzaren-motorrijders, twee eskadrons pantserwagens, een compagnie zware mitrailleurs en Korps rijdende artillerie (twee Afdelingen). Hiervan waren echter gedetacheerd: een regiment huzaren- motorrijders in de Vg.Holland, een eskadron pantserwagens bij II en IV L.K., een eskadron pantserwagens op de vlieg- parken Schiphol en Ypenburg. Na het intreden van de oorlogstoestand zou het Oostfront-Vg.Holland onder bevel van de C.V. treden. De daartoe behorende troepen zijn hierna onder Vesting Holland opgesomd. Vesting Holland x) Hoofdkwartier en Verbindingsafdeling te 's-Gravenhage. Ie Regiment huzaren-motorrijders te Wassenaar. IJsselmeerflottielje: kanonneerboot Hr.Ms. Hefring en acht motorboten. Westfront, bestaande uit Stafkwartier en de Groepen Alkmaar, Haarlem, Leiden en 's-Gravenhage, alsmede de posities IJmuiden en Hoek van Holland, tezamen omvattende de Front-, Groeps- en Positiestafkwartieren en hun verbin dingsafdelingen en de volgende troepen 4, 10, 15, 34 Res.Gr.C. en Res.Gr.C.J.; G.B.Gr. en 10 G.B.; 39 R.I. (min I en III), St., 111-42 R.I.; detachementen kustartillerie te IJmuiden en Hoek van Holland, drie marine batterijen en een batterijschip van de K.M.; twee vernielingsdetachementen, drie sectiën zoeklichten, een detachement zink- schepenversperring te Scheveningen 28 Brigades A en B Brigade G: Lichte Divisie: 0 De operatiën in de Vg. Holland zijn opgenomen in de boekwerken, tezamen inhoudende: „De strijd om en in de Vg. Holland (zonder het Oostfront), Mei 1940".

NIMH | 1957 | | pagina 48