3 Depot compagnie kustartillerie te 's-Gravenzande Depot luchtdoelartillerie te Alkmaar en Castricum Depotcomp. artilleriemeetdienst te 's-Gravenhage. Cavalerie- en Wielrijdersdepots Depot cavalerie te 's-Gravenhage Depot wielrijders te Gouda Alg. paardendepot te Hoofddorp. Overige depots Depot luchtstrijdkrachten te Rotterdam met vliegscholen op Texel, Schouwen (Haamstede) en Walcheren (Vlissingen). Depot genietroepen te Rotterdam en Schoonhoven. Depot pontonniers en torpedisten te Dordrecht. Depot motordienst te Haarlem. Depot politietroepen te Nieuwersluis. Depot Kon. Marechaussee te 's-Gravenhage. Depot intendance troepen te Amsterdam. Depot hospitaalsoldaten te Amsterdam. De onderwijsinrichtingen bevonden zich: Centrale onderwijsinrichting te Haarlem. School reserve-officieren infanterie te Haarlem. School reserve-officieren militaire administratie te Haarlem. School reserve-officieren militaire luchtvaart te Rotterdam. School reserve-officieren kustartillerie te Den Helder. School dienstpl.-onderofficieren-administrateur te Haarlem. School reserve-officieren geneeskundige dienst te Amsterdam. 3. Paraatheid Hoe stond het met de paraatheid in het algemeen en welke maatregelen werden achtereenvolgens getroffen om deze op te voeren. De grote moeilijkheid voor een nog niet in de oorlog betrokken land, dat de oorlogsdreiging om zich voelt is, paraat te zijn, wanneer de oorlog uitbreekt. Een gemobiliseerd leger kan niet voortdurend in een alarmtoestand verkeren. Zo waren uit een oogpunt van legering en oefening en ter sparing van materieel allerlei maatregelen genomen moeten worden, die tot gevolg hadden, dat de troepen niet gevechtsvaardig waren, doch enige tijd nodig hadden om dat te worden. Bovendien werd het om verschillende redenen niet mogelijk geacht, bij voortduring de voor- 33

NIMH | 1957 | | pagina 53