VOORWOORD De bewerking van dit boekwerk heeft plaats gehad door generaal-majoor tit. b.d. V. E. Nierstrasz, die daarbij heeft gebruik gemaakt van de volgende gegevens. Ie. Een memorie, in 1940 opgemaakt door de toenmalige generaal-majoor H. F. M. baron van Voorst tot Voorst, oud-Chef van de Staf van de Afdeling Land macht van het Algemeen Hoofdkwartier, tijdens zijn in 1940 door de Duitsers bevolen en dus gedwongen verblijf te Groningen, waarbij hij op zijn geheugen moest afgaan. Deze memorie behandelde de strijd, gezien van het A.H.K. uit. 2e. Verslagen van enkele officieren van het A.H.K. 3e. Verslagen, memories en aantekeningen van de rechtstreeks onder de O.L.Z. gestelde Commandanten en Bevelhebbers en van officieren uit hun staven. 4e. Een aantal in originali of als afdruk (fotocopie) bewaard gebleven bevelen van de O.L.Z. 5e. De bij de Krijgsgeschiedkundige Afdeling beschikbare gevechtsberichten, rapporten, verslagen en bevelen en de reeds bij die Afdeling samengestelde boekwerken. 6e. Berichten en rapporten van Militaire Attaché's. 7e. Het Verslag van de Parlementaire Enquêtecommissie Regeringsbeleid 1940- 1945: Deel 1. Militair Beleid 1939-1940. Deel 2. Neutraliteitspolitiek. 8e. De brochures, verschenen naar aanleiding van de wisseling in het opperbevel, t.w. aI. H. Reynders, Generaal b.d. oud-Opperbevelhebber van Land- en Zee macht: De wisseling in het Opperbevel van Land- en Zeemacht in Fe bruari 1940. b. A. Q. H. Dijxhoorn, Luitenant-Generaal van de Generale Staf, oud- Minister van Defensie: Antwoord op de wisseling in het Opperbevel van Land- en Zeemacht in Februari 1940. c. I. H. Reynders a.v. Nogmaals de wisseling van het Opperbevel van Land en Zeemacht. 9e. Twee in 1940 uit Duitse vliegtuigen buitgemaakte dossiers betreffende de Duitse 22 Div. alsmede microfilms en fotocopieën van originele Duitse oorlogs dagboeken en bevelen van de grote Duitse eenheden, die in Nederland optraden. V

NIMH | 1957 | | pagina 9