67- 90 Hoofdstuk VI. Het nieuwe bewind. Beleg van Oostende. 90-11£ Hoofdstuk VII. Beleg van Meenen. 11 £-130 Hoofdstuk VIII. Dendermonde en Ath. 131-136 Hoofdstuk IX. Einde van de veldtocht. 136-161 Hoofdstuk X. De oorlog in Spanje en Portugal. Villeroy ontruimt Vlaanderen. Het veldleger ontbonden. Bezet ting van Gent. Idem van Oudenaarde, Brugge en Antwerpen. Weigering van Oostende en Dendermonde. Kamp te Aarzele. Bergeyck te Bergen. Nieuwe positie van het Zuiden. Diverse stromingen. Herstel van de Raad van State. Hop. Financiën. Advocatoria. Spaanse korpsen. Slechten der linies. Contributie. Handelstractaat. Stepney. Barce lona. Marlborough naar Den Haag. Aankomst troepen van Pruisen, Hannover en de Palts. Fagel in Vlaanderen. Dendermonde ge blokkeerd. Belang van Oostende. Fagel neemt Plassendael. Nieuw- poort. Kamp te Mariekerke. Toestand van Oostende. Bezetting. Vestingwerken. Maatregelen aan Franse zijde. Vauban. Kamp van Duinkerken. Secours in Dendermonde. Beschrijving van het beleg van Oostende. Capitulatie. Verliezen. Marlborough's benoeming tot landvoogd. Voorstellen van Maximiliaan van Beieren. Vredesvoorstellen. Inscheping van troe pen op de vloot. Veldleger te Helchin. Meenen ingesloten. Aanvoer artillerie. Circumvallatie. Vestingwerken. Bezetting. Versterking van het insluitingsleger. Openen der loopgraven. Uitvallen. Op stelling artillerie. Uitwerking. Parallellen. Sapperen. Bestorming. Vendöme aan de Deuille. Linies van Comines. Capitulatie. Ver liezen. Beleg en inneming van Dendermonde. Korps onder Ouwerkerk. Veldleger te Grand Metz. Vendöme te St. Amand. Beschrijving van Ath. Cuper. Opstelling en vuur der artillerie. Strijd om de bedekte weg. Capitulatie. Beschouwingen. Verliezen. Ontsnappen van be legerden. Van beleg van Bergen afgezien. Kamp van Cambron. Kwestie met Pruisen over winterkwartieren. Frans voorstel tot conferentie. Revue. Geallieerden naar de winterkwartieren. Fransen idem. Actie in Catalonië. Gevecht bij San Esteban. Peterborough ontzet Valencia. Beleg van Barcelona. Ontzet. Berwick. Opmars der ge allieerden vanuit Portugal. Gevecht bij Las Brozas. Beleg van Al cantara. Kamp te Almaraz. Inneming van Ciudad Rodrigo. Bezetting van Madrid. Geallieerden te Guadalajara. Actie aan de Henares. Karei m in het leger. Peter borough. Kamp bij Chinchon. Terugtocht naar Valencia. Winter kwartieren. Verdere krijgsbedrijven. Cuenca. Gevecht bij Cala- moch. Vloot naar Lissabon. VI

NIMH | 1959 | | pagina 10