BOEK VI DE VELDTOCHT VAN 1707 16i-i73 Hoofdstuk XI. Italië, Zuid-Duitsland. Vredesonderhan delingen. Vendöme aan de Etsch. Opmars van Eugenius. Orleans. Slag bij Turijn. Hessen-Kassei. Treffen bij Castiglione delle Stiviere. Con ventie betreffende ontruiming van Italië door de Fransen. Werke loosheid aan de Bovenrijn. Overlijden van Lodewijk van Baden. Idem van Machado. Moeilijkheden over de Barrière. Britse en Staatse politiek. Vredesvoorstel. Besprekingen in Den Haag. Voor stellen afgewezen. Zorg wegens Zweden. 177-187 Hoofdstuk I. Diplomatieke zaken en krijgstoerusting. Commissie voor Marlborough als gouverneur der Zuidelijke Nederlanden. Ziet van de benoeming af. Legerversterking. Krijgs plan voor Spanje. Ongerustheid van Marlborough er over. Moei lijkheden met Hessen. Idem met de Keizer. Conferentie te Heil bron. Opvolging van Lodewijk van Baden. Marlborough treedt weder in de Nederlanden op. Plannen aan Franse zijde. Linies. Memories van Chamlay en Bergeyck. Aanslag van V. Goethem. Karei xii. Marlborough naar Altranstadt. 188-199 Hoofdstuk II. Opening van de veldtocht in de Zuidelijke Nederlanden. Samentrekking der troepen. Sterkte. Aanslag op Mechelen. Mars der bondgenoten op Soignies. Mars van Vendóme. Terugtocht naar Dieghem. Ontevredenheid hierover. Goslinga. Schuld op de ge deputeerden geworpen. Houding der Staten. Resoluties. Verschil lend standpunt der gedeputeerden. Gewijzigde resoluties. Legers te Meldert en Gembloux. 199-207 Hoofdstuk III. Het kamp van Meldert; mars naar de Dender. Toestand van afwachting. Detachement onder Fagel. Huzaren. Detachementen van Vendome. Afmars van Marlborough. Idem van Vendome. Actie van Tilly. Voorsprong van Vendöme. Bond genoten te Soignies. Fransen achter de Dender. Critiek op Marl borough. 207-213 Hoofdstuk IV. Einde van de veldtocht. Werkeloosheid aan weerskanten. Beleg van Bergen besproken. De geallieerden naar Helchin. Vendöme naar Rijssel. Wederom stilstand. Linies. Marlborough naar Den Haag. Mars naar Aelst. Leger naar de winterkwartieren. VII

NIMH | 1959 | | pagina 11