213-231 Hoofdstuk V. Spanje en Portugalslag bij Almansa. 232-254 Hoofdstuk VI. Verdere krijgsbedrijven. Beleg van Lerida. 254-257 Hoofdstuk VII. Toulon. 257-260 Hoofdstuk VIII. Villars in Zuid-Duitsland. 260-261 Hoofdstuk IX. Zeeoorlog. BOEK VII DE VELDTOCHT VAN 1708 265-273 Hoofdstuk I. Algemene toestand. vm Toestand op het Iberisch schiereiland. Wederzijdse plannen. Peter borough contra Stanhope. Splitsing der strijdkrachten van Karei ill. Versterking onder Rivers. Kantonnementen dier troepen. Veld tochtsplan der bondgenoten. Begin der operaties. Beleg van Villena. Friesheim over de mars naar Madrid. Slag bij Almansa. Verliezen. Gevolgen van de slag bij Almansa. Veroveringen van Berwick. Xativa. Alcira. Oorlog in Catalonië. Verdediging van de Cinca. Mequinenza. Monzon. Geallieerden gaan terug op Lerida. Uitstel van het beleg; redenen. Beleg van Lerida. Idem van het kasteel. Poging tot ontzet. Overgave. Winterkwartieren. Nieuwe strijd krachten naar Spanje. Portugal. Spaans offensief. Serpa en Moura genomen. Fransen nemen Ciudad Rodrigo. Reden der onderneming. Tegenstand van de Keizer. Eugenius van Savoye. Medewerking der geallieerde vloot. Tessé. Mars naar Toulon. Gang van het beleg. Terugtocht. Toestand aan de Bovenrijn. Villars. Overgang over de Rijn. Dringt door tot Gmünd. Brandschatting. Verpleging uit de streek. Na delen hiervan. Opmars komt tot staan. Terugtocht naar de Rijn. Villars neemt Mannheim. Stilstand. Einde van de veldtocht. Overlijden van V. d. Goes en V. d. Dussen. Verzwakking der Franse vloot te Toulon. Kaperoorlog in de Noordzee. Ontevre denheid in Engeland hierover. Overzicht over de toestand in Europa. Eugenius niet naar Spanje. Plan tot conferentie in Den Haag. Franse vlootexpeditie naar Schotland. Mislukt. Conferentie in Den Haag. Krijgsplan. Bijeen komst in Hannover. Taak van V. Rechteren. Marlborough en de burgemeesters van Amsterdam. Frans operatieplan. Bourgondië en Vendome. Marlborough wil Brabantse steden ontruimen.

NIMH | 1959 | | pagina 12