274-282 Hoofdstuk II. Veldtocht in de Nederlanden tot de komst van Eugenius van Savoye. 282-293 Hoofdstuk III. Verrassing van Gent en Brugge. Vendome naar de Dender. 294-316 Hoofdstuk IV. Oudenaarde. 316-332 Hoofdstuk V. Van Oudenaarde tot Rijssel. Samentrekking der beide legers. Sterkte. Marlborough voorlopig defensief. Krijgsplan van Vendome. Aanslag op Antwerpen. Op mars van Vendome. Marlborough achter de Dyle. Werkeloosheid beiderzijds. Murray bij Gent. Marlborough schrijft aan Eugenius. Vertraging bij het Moezelleger. Maatregelen van Berwick en Maximiliaan. Beleg van Hoey opgeschort. Eugenius naar Brabant. Berwick naar de Nederlanden. Maximiliaan naar de Bovenrijn. Verrassing van Gent. Terugtocht van Murray. Verrassing van Brugge. Afmars van Vendome. Overtocht over de Dender. Mars der geallieerden naar Anderlecht. Vertraging. Bothmar naar Den- dermonde. Johan Willem Friso. Verzuimde kans op 6 Juli. Marl borough naar Asch. Aankomst van Eugenius. Kasteel van Gent capituleert. Maatregelen in Staats-Vlaanderen. Oudenaarde be houden. Sichtermans. Fransen nemen fort Plassendael. Gevaar voor Brussel. Vendome wil beleg van Oudenaarde. Door de koning verworpen. Besloten tot verdediging van de Schelde. Geallieerden naar Les- sines. Mars van Vendome. Fransen te Gavre. Mars der geallieerden naar Oudenaarde. Voorhoede onder Cadogan. Overtocht over de Schelde. Idem van de Fransen. Berichten van Biron. Slagveld van Oudenaarde. Besluiteloosheid aan Franse zijde. Aanval van Cado gan. Aanval van Grimaldi. Franse linkervleugel blijft werkeloos. Strijd om de heggen. Goslinga. Inzet der Franse ruiterij. Flank- aanval van Johan Willem Friso. Cavalerieaanval op rechtervleugel. Terugtocht der Fransen. Krijgsraad onder Vendome. Rosel. Ver liezen. Kabaal tegen Bourgondië. Positie der Fransen na de slag. Aankomst en maatregelen van Berwick. Zwakke achtervolging der bondgenoten. Moeilijke toestand. Verbindingen. Krijgsraad te Oudenaarde. Voorstel van Gos linga. Mars naar Rijssel. Forceren der linies van Ieperen. Het kamp van Warwyck. Werkeloosheid. Fransen voorzien Rijssel. Invallen in Noord-Frankrijk. Aanslag op artillerie voor Antwerpen. Plan tot samenwerking met Britse vloot. Tilly in Noord-Frankrijk. Con tributie. Inval der Fransen bij IJzendijke. Het grote convooi. Ver zameld te Brussel. Overgebracht door Eugenius. Rijssel ingesloten. Marlborough te Helchin. IX

NIMH | 1959 | | pagina 13