33 3~343 Hoofdstuk VI. Het beleg van Rijssel. 343-3^6 Hoofdstuk VII. Poging tot ontzet. Bestorming van de contrescarp. 3 5^6-371 Hoofdstuk VIII. Critieke toestand voor Rijssel. Gevecht bij Wijnendaal. 372-384 Hoofdstuk IX. De raid van Luxembourg. Strijd om de convooien. 384-398 Hoofdstuk X. Voortzetting van het beleg en capitulatie van Rijssel. Beleg der citadel. Belang der stad. Sterkte. Bezetting. Boufflers. Zijn officieren. De burgerij. Het insluitingsleger. Kwartieren. Dienst in de loopgra- graven. Keus van het aanvalsfront. Posten buiten de vesting. Opening der loopgraven 2 2 Augustus. Bestorming kapel 24 Augus tus. Uitval 26 Augustus. Bresscbieten 27 Augustus. Versterkte mo len genomen. Vordering der loopgraven. Batterijen; krachtige tegenactie. Plan van Berwick. Inzichten van de koning. Marlborough te Amou- gies. Vereniging van Vendöme en Berwick. Mars naar Mons en Pévèle, 4 September. Marlborough bij Ennetières. Onenigheid in het Franse hoofdkwartier. Aanval uitgesteld. Chamillart in het leger. Geallieerden werpen verschansingen op. Storm op de con trescarp 7 September. Disposities. Opstelling der verdedigers. Oor zaken der mislukking. Verliezen. Beschieting van Ennetières. Van aanval op de geallieerde stelling afgezien. Nieuw Frans krijgsplan. Fransen gaan terug over de Schelde. Nieuwe phase in het beleg na 7 September. Strijd om de buiten werken. Bestormingen van 21 en 23 September. Critiek op in genieurs. Munitiegebrek. Munitie betrokken uit Oostende. Cri tieke toestand. Houding der gedeputeerden. Besloten tot voortzet ting, 2^ September. Engelse troepen te Oostende. Groot convooi van Oostende. Gevecht bij Wijnendaal. Gevolg. Tocht van Luxembourg. Fouten der geallieerden. Inundaties bij Nieuwpoort. Vendöme in Vlaanderen. Zijn maatregelen. Leffingen. Marlborough naar Thourout. Vendöme trekt terug. Marlborough te Rousselaere. De weg der convooien. De verbinding verbroken, 18 October. Beleg van Leffingen. Door de Fransen genomen, 23 October. Aanslag op Ath, 17 October. Korenvoorziening. Hardnekkige strijd om de buitenwerken. Bestorming van het rave lijn, 3 October. Mijnen, uitvallen. Overlijden van Ouwerkerk 18 October. Capitulatie, 22 October. Voorwaarden. Verliezen. Critiek. Beleg der citadel. Reden. Wapenschorsing. Aan beide kanten spaarzaamheid met buskruit. Geallieerden vuren niet met artillerie. Gang van het beleg. Besluit tot capitulatie van BouffIex-s, 8 December. Reden. Buit in de citadel. X

NIMH | 1959 | | pagina 14