469-474 Hoofdstuk II. Krijgstoerustingen. 47^-481 Hoofdstuk III. Veldtocht in de Zuidelijke Nederlanden tot het beleg van Doornik. 482-498 Hoofdstuk IV. Beleg van Doornik. 498-^10 Hoofdstuk V. De citadel van Doornik. 510-522 Hoofdstuk VI. Verrichtingen tot de slag bij Malplaquet. Boufflers treedt af. Vervangen door Villars. Diens karakter. Invloed op de troepen. Krijgsplan der Fransen. Linies. Ontslag van Cha- millart. Voisin. Sterkte der Franse krijgsmacht. Geallieerden. Augmentatie. Waarin bestaande. Recrutering. Nadeel van de strenge winter. Magazijnen. Bevordering van generaals. Obdam. Het leger laat te velde. Concentratie der legers. Vertraagd door regen. Gedeputeerden te velde. Magazijnen slecht voorzien. Sterkte van het leger. Ordre de bataille. Kamp ten Z. van Rijssel. Franse partijen. Verkenning der linies. Van aanval wordt afgezien. Besloten tot beleg van Doornik. Redenen. Demonstratie tegen de linies. Verrassende mars naar Doornik. Insluiting. Johan Willem Friso neemt Mortagne en St. Amand. Geschil met Hessen-Kassei. Fransen door insluiting verrast. Pogingen tot secours mislukken. Voorbereidingen tot het beleg. Circumvallatie. Aanvoer artillerie. Observatielegers. Houding van Villars. Desertie. Fransen nemen Warneton. Surville. Bezetting. Beschrijving der werken. Mégrigny. Mijnstelsel. Des Rocques gewond. Opening der loopgraven. Atta ques. Dienst in de attaques. Batterijen. Krachtige tegenstand. Opstuwing van het grachtwater. Abdij van Hasnon. Bestorming 27 Juli. Chamade. Bezetting trekt in de citadel. Verliezen. Buit. Vijandelijkheden hervat. Attaque van V. Lottum. Mijnoorlog. Voorstel tot voorwaardelijke capitulatie. Ravignan. Tegenvoorstel van Lodewijk xiv. Verworpen. Attaque van Schulenburg. Aldaar geen luitenant-generaals. Insluitingsïeger versterkt. Aanvulling munitie. Geschil over Le Paté. Bezwaren van de mijnoorlog. Langzame vordering. Du Mee sneuvelt. Chamade 31 Augustus. Oorzaak. Onderhandelingen afgebroken. Dreigement van Mé grigny. Capitulatie. Voorwaarden. Beoordeling der verdediging. Ontstemming van Villars. Feuquière. Positie der Fransen en der geallieerden tijdens het beleg der citadel. Actie der geallieerden tegen Marchiennes mislukt. Maatregelen van Villars. Val der citadel verhoogt kans op een slag. Boufflers aan Villars toegevoegd. Geallieerden besluiten tot beleg van Bergen. Mars van Hessen-Kassei. Idem van de hoofdmacht. Bewegingen tot en met 8 September. Bewegingen van de 9e. Houding van Villars. Sterkte aan weerskanten. Geallieerde aanval uitgesteld. Gerucht van vrede. Dedem neemt St. Ghislain. Mars van het korps van Doornik. XII

NIMH | 1959 | | pagina 16