5'8i-^9i Hoofdstuk II. Krijgstoerusting. Veldtochtsplannen. Franse toerustingen. Verdeling der commando's. Plannen der ge allieerden. Schmettau. Karei xn. Neutraliteitskorps. Magazijnen. Fourage. Broodvoorziening. Provediteurs. Wagens vermeerderd. Indeling generaals. Gedeputeerden. Albemarle. Opstopping van de Schelde. Opening van de veldtocht. Krijgsplan. Plannen aan Franse zijde. Montesquiou. Sterkte. Inneming van Mortagne. 591-596 Hoofdstuk III. Forceren der linies en insluiting van Douay. Sterkte der geallieerden op 20 April. Cavalerie. Zwakte van Montesquiou. Linies geforceerd 21 April. Overtocht over de Scarpe 22 April. Hessen-Kassei verongelijkt. Douay ingesloten. Maatregelen van Montesquiou. Aanslag op Kortrijk. 596-609 Hoofdstuk IV. Beleg van Douay. Beschrijving van Douay. Werken. Albergotti. Bezetting. Geallieer den. Aankomst nieuwe troepen. Artillerie. Vertraging. Omlegging van de Scarpe. Kwartieren, Wagnonville. Disordres. Indeling der attaques. Des Rocques. Landsberg. Keus der attaques. Opening der loopgraven, 4/5 Mei. Uitval 7 Mei. Vuuropening artillerie 14 Mei. De voorgracht bereikt. Moeilijkheden bij het overtrekken. Strijd op het glacis. 609-618 Hoofdstuk V. Poging tot ontzet. Mogelijkheden tot ontzet. Kansen op een veldslag. Principe van Eugenius te dier zake. Gedragslijn der geallieerden. Linie opge worpen. Verkenning naar Arras. Concentratie der Fransen bij Cambray. Sterkte van beide partijen. Fransen over de Scarpe. Geallieerden bezetten hun stelling. Verdere maatregelen. Post van Biache. Ontmoeting van Hessen-Kassei en Villars. Geallieer den doen aanslag op Ieperen. Aanslag der Fransen op Luik. 618-627 Hoofdstuk VI. Voortzetting van het beleg en capitulatie van Douay. Verdere strijd op het glacis. Mijnen. Strijd om de wapenplaats. Trage gang van het beleg. Voorbereidingen tot de storm op de ravelijnen 19 Juni. Verdere aanval opgeschort. Reden hiervan. Johan Willem Friso en Anhalt-Dessau. Concurrentie. Hertel. In genieurs. Bestorming van 24 Juni. Capitulatie 25 Juni. Verliezen. 627-652 Hoofdstuk VII. Beleg van Bethune. Magazijnen te Douay. Bewegingen te velde. Reden van het beleg van Bethune. Zending van Cronström naar Den Haag. Mars van 10 en 12 Juli. Insluiting van Bethune. Cavalerie-acties. Partijgangers. Beschrijving der werken. Inundaties. Bezetting. Des Rocques. XIV

NIMH | 1959 | | pagina 18