Fagel en Schulenburg. Aanvoer der artillerie. Opening der loop graven, 23 Juli. Uitval 24 Juli. Aftappen der inundatie. Beweging van Villars, 3 1 Juli. Vuuropening artillerie. Sapperen bij de attaque van Fagel. Nadering bij die van Schulenburg. Moeilijkheden hierbij ondervonden. Overgang over de voorgracht mislukt, 16 Augustus. Bestorming 20 Augustus. Verdere actie. Mijnoorlog bij de attaque van Fagel. Toestand bij het einde van het beleg. Chamade 28 Augustus. Ostagiers. Fagel heropent bombardement. Capitulatie. Oorlogsbuit. Reden der capitulatie. 6^2-660 Hoofdstuk VIII. Gebeurtenissen te velde. Stelling van Villars tijdens het beleg van Bethune. Kleine acties. Mars van Villars van 31 Juli. Tegenmaatregelen der geallieerden. Reden waarom geen slag wordt geleverd. Ontevredenheid hier over. Nieuwe stelling van Villars. Gevolgen hiervan. Aanslagen op Leuven. Idem op Luxemburg. Idem op Meenen. Gevecht bij St. Pol. 660-668 Hoofdstuk IX. Voortzetting van de veldtocht. Beleg St. Venant. Bezwaren tegen de belegeringen van Aire en St. Venant. Standpunt der gedeputeerden in deze. Insluitingslegers onder Anhalt-Dessau en Johan Willem Friso. Sterkte. Insluiting der steden 6 September. Aanvoer artillerie. St. Venant. Verdedigingswerken. Toestand der vesting. Aftappen der inundaties. Opening der loopgraven, 16 September. Voortzetting der werken. Uitvallen. Bestorming 28 September. Chamade 29 September. Buit en verliezen der belege raars. 669-690 Hoofdstuk X. Beleg van Aire. Ligging van Aire. Werken. Inundaties. Goësbriand. Bezetting. In sluiting. Opening der loopgraven 12 September. Beschrijving der twee attaques. Eigenaardigheden van Anhalt-Dessau. Opstelling en vuuropening der artillerie. Convooi vernield bij Vive St. Eloy, 19 September. Aanval op Rebeek. Aanslag op het Fort de l'Escarpe. Villars naar Spa, 26 September. Strijd om de redoutes bij de linker attaque. Uitvallen bij de Porte Norte Dame. Mislukte aanval op redoute, 27 September. Linker attaque opgegeven. Nieuwe attaque bij de poort van Arras. Geslaagde uitval, 28/29 September. Redoute van de 'four des chaux' genomen. Moeilijkheden bij beide atta ques. Regen. Maatregelen van Goësbriand. Bij de Porte Notre Dame post gevat op het glacis 11; October. Linker attaque ligt een week stil. Reden hiervan. Post gevat op het glacis, 29 October. Bestorming 31 October afgeslagen. Vorderingen tot 8 November. Grachtovergang bij rechter attaque. Afgeslagen aanval 1/2 Novem ber. Toestand op 8 November. Chamade 8 November. Capitulatie. Verliezen. Buit. Aanslag op Leuven. Idem op Charleroi. Winter kwartieren betrokken i£ November. XV

NIMH | 1959 | | pagina 19