690-706 Hoofdstuk XI. Oorlog in Spanje. Slagen bij Almenara en Saragossa. Toestand in Spanje. Spaanse wervingen. Sterkte der geallieerden. Concentratie te Agramonte. Geallieerden bij Balaguer. Spaanse op mars tegen Balaguer. Stilstand der operaties. Geallieerden krijgen versterking. Wetzel. Slag bij Almenara. Operaties van Starhem berg in Aragon. Terugtocht van Anjou op Saragossa. Gevecht bij Penalba. Villadarias vervangen door De Bay. Slag bij Saragossa. 706-722 Hoofdstuk XII. Brihuega, Villa Viciosa, Portugal. Geallieerden te Saragossa. Verschil van mening over verdere operaties. Mars op Madrid. Houding der bevolking. Portugezen blijven werkeloos. Toestand wordt kritiek. Aankomst van Ven- döme. Hij vormt een nieuw leger. Zijn plannen. Neemt stelling aan de Taag. Terugtocht der geallieerden naar Aragon. Snelle opmars van Vendóme. Stanhope ingesloten te Brihuega. Bestor- ming. Capitulatie van Brihuega. Starhemberg rukt op tot ontzet. Slag bij Villa Viciosa. Terugtocht naar Saragossa. Toestand aldaar. Noailles belegert Gerona. Aragon ontruimd. Terugtocht naar Balaguer. Kantonnementen aldaar. Oorlog in Portugal. 722-728 Hoofdstuk XIII. Oorlog aan de Bovenrijn, in Italië en ter zee. Oorlog aan de Bovenrijn. Werkeloosheid aan weerskanten. Grons- feld. Oorlog in Noord-Italië. Opmars van Daun in het dal van de Stura. De Col de l'Arche. Berwick. Opmars loopt vast. Terug tocht van Daun. Zeeoorlog. Aerssen van Sommelsdijk. Expeditie tegen Sardinië. Fransen aldaar verdreven. Landing bij Cette. Sayssans. Verval van het Staatse zeewezen. Geen eskaders meer in de Noordzee. Gevolgen hiervan. Engelsen nemen Port Royal. 729-81£ Bijlagen. 817-820 Sommaire. 821-824 Summary. 82^-828 Resiimee. XVI

NIMH | 1959 | | pagina 20