INHOUD BOEK V DE VELDTOCHTEN VAN 1706 v 3- 6 Hoofdstuk I. Algemene toestand. Tot nog toe bereikte resultaten. Toestand in Frankrijk. Economi sche en financiële uitputting. Vauban. Stemming in Engeland en in de Verenigde Nederlanden. Franse veldtochtsplannen. 7- 16 Hoofdstuk II. Oorlogstoerusting. Leningen aan Savoye en aan de Keizer. Conventie met de Palts. Moeilijkheden met Pruisen. Twisten over de winterkwartieren. Verwikkelingen tussen Denemarken en Holstein. Benoeming van generaals. Memorie van Slangenburg. Protesten tegen zijn achter stelling. Fagel. Reglement op de discipline. Nieuwe instructie voor de gedeputeerden te velde. Verdrag van uitwisseling. Kamp bij Maastricht. Machado. Recruten naar Portugal en Spanje. Cavalier. Aanslag op de Scheldeforten. 16- 23 Hoofdstuk III. Operatieplannen. Wensen van de Staten en van de Keizer. Marlborough wil met een leger naar Italië. Goedkeuring van de Republiek. Tegenstand der andere bondgenoten. Offensief van Villars. Het plan opgegeven. Plan tot landing aan de Charente. Guiscard. Memorie over opening v. d. veldtocht. Salisch. Kamp betrokken bij Tongeren. 23- £4 Hoofdstuk IV. Ramillies. Stemming van Marlborough. Beweerde aanslag op St. Amand. Oor zaak van de slag bij Ramillies. Zoutleeuw. Detachement van Mar- sin. Samentrekking der Franse troepen. Sterkte. Bewegingen voor de slag. Toestand aan geallieerde zijde. Luneburgers en Hessen aan de Rijn. Aankomst Engelsen en Denen. Opmars der geallieerden. Beschrijving der Franse stelling. Opstel ling der Fransen. Idem van de geallieerden. Verdedigende houding van Villeroy. Begin van de slag. Actie der Engelsen op de rechter vleugel. Strijd der cavalerie. Strijd bij Ramillies. Verliezen in de slag. Terugtocht. Vervolging. Paniek. Bewegingen na de slag. Bezetting van Leuven. Gevolgen van de slag. Kritiek op Villeroy. S5- 67 Hoofdstuk V. De bevrijding van het Zuiden. Desertie in het Franse leger. Kanonnen teruggenomen. Geallieer den te Leuven. Marlborough dringt aan op versterking van het leger. Houding ten opzichte der bevolking. Brussel verklaart zich voor Karei m. Verdere veroveringen en Franse terugtocht. Stem ming des volks. Komst van Marsin. Afval der Spaanse troepen.

NIMH | 1959 | | pagina 9