Ie Divisie Mijnenvegers Hr.Ms. Abraham van der Hulst, Hr.Ms. Pieter Florisz, Hr.Ms. Jan van Gelder, Boeienschip I (trawler Witte Zee, Ym. 167), Boeienschip III (trawler Limburgia, Ym. 54). Hr.Ms. B.V. 1 (zeesleepboot Noordvaarder), Hr.Ms. B.V. 3 (sleepboot Amsterdam), Hr.Ms. B.V. 5 (sleepboot Witte Zee), Hr.Ms. B.V. 41 (trawler de Hoop, Ym. 46). Hr.Ms. O 81), Hr.Ms. O 9, Hr.Ms. O 10, Hr.Ms. O 13. Inschietvaartuig Hr.Ms. Mercuur. Onderzeedienstmoederschip Hr.Ms. Cornelis Drebbel. Op de rijkswerf te Willemsoord in conservatie of in reparatie: Bewakingsvaartuigen Onderzeeboten Torpedoboot Onderzeeboten Opnemingsvaartuig Pantserdekschip Pantserschip Hr.Ms. G 16. Hr.Ms. O ll2), Hr.Ms. O 123). E. de Haan. Hr.Ms. Gelderland (uit de sterkte afgevoerd). Hr.Ms. Hertog Hendrik (uit de sterkte afgevoerd4). c. HET COMMANDO TEXEL Op Texel bevonden zich de volgende strijdkrachten. Van de Koninklijke Landmacht: 111-45 R.I. (min een sectie zw.mitr.) en een sectie van 45 C.Mr. le Sectie - 21 Dep.C.Bew.Tr.; 26 (Zie kaart nr 3) 1) Hr.Ms. O 8 was verouderd en had geen gevechtswaarde meer; zij werd alleen gebruikt voor eerste oefening van het personeel. Op 12 Mei werd zij uit dienst gesteld en opgelegd. z) Hr.Ms. Oil had op 6 Maart 1940 in de buitenhaven van Nieuwe Diep een ernstige aanvaring gehad. 3) Hr.Ms. O 12 was in vierjaarlijks onderhoud. 4) Drie kanons van 15 cm van Hr.Ms. Hertog Hendrik vormden een marine-batterij op Vlieland, terwijl een vierde kanon was ingedeeld bij Bt. Erfprins Noord.

NIMH | 1960 | | pagina 44