2e Batterij 15 1. 35, Bt. Den Hoorn (drie kanonnen), met een schootsbereik van 13,5 km.; Ie Batterij 121. 40, Bt. De Hors (twee dubbelkanons en een kanon met een schoots bereik van 20 km.);1) Ie Sectie van Zl.A.-Stg.Hd. met zoeklichten bij pl. 8,8 en pl. 10; 4e Pel.-l C.Lu.Mitr. (2x2 tl. en 2 mitr. M 25); le Sectie-VIII Zl.A.tl. (min een zoeklicht); Vliegpark De Vlijt2), met een vliegschool van het Depot der Luchtstrijdkrachten. Van de Koninklijke Marine: Het Watervliegkamp De Mok, tegen luchtaanvallen beschermd door een marine batterij van twee kanons van 7,5 cm tl. en door vier mitr. van 40 mm; Batterij Oude Schild (twee semi-aut. kanons van 7,5 cm); Marinekustwachtposten nrs 10 (lichttoren Eierland), 11 (strandpaal 20) en 12 (strandpaal 11). De verdediging van Texel was opgedragen aan C.-III-45 R.I., die de titel had van Commandant der troepen op Texel (C.T.T.) en zijn commandopost had gevestigd te Den Burg. De infanteriebezetting was als volgt verdeeld: Bewakingsdetachement op het vliegkamp De Mok: 1-III-45 R.I. (min twee sec tiën) en een sectie van 45 C.Mr.; Beveiliging van de beide kustbatterijen Den Hoorn en De Hors: een sectie van 1-III-45 R.I.; Bewakingsdetachement op vliegpark De Vlijt: een sectie van 3-III-45 R.I. en (sedert de middag van 9 Mei) le Sectie van 21 Dep.C.Bew.Tr.; Aan de kust te Oude Schild: een sectie van 1-III-45 R.I.; Verdediging van De Koog (met een wacht bij strandpaal 15,5): 2,3 (min twee sectiën) en M.C. (min twee sectiën) van 111-45 R.I.; Lichttoren Eierland (op de noordpunt van het eiland): een mitrailleurgroep van 3-III-45 R.I.; Bataljonsreserve te Den Burg: een sectie (min een groep) van 3e Comp. en een sectie van M.C.-III-45 R.I.; Luchtbescherming op het vliegpark De Vlijt: 4e Pel.-l C.Lu.Mitr. De taak van de kustbatterijen Den Hoorn en De Hors was resp. de verdediging van de toegang tot de Noorder-Haaks en van de buitenversperring in het Molen gat. De marinebatterij te Oude Schild was belast met de verdediging van de Texelstroom. 27 De dubbelkanons waren bestemd voor in aanbouw zijnde schepen. 2) De officiële naam was Vliegpark Texel. De naam De Vlijt was ontleend aan een boerderij, die was afgebroken toen het vliegpark werd aangelegd.

NIMH | 1960 | | pagina 45