twee secties), 12 Dep.C.Bew.Tr. (min twee secties); Det.K.A., bestaande uit Staf, Afd. IJm.noord (St., Batterijen I en II), de Batterijen III en IV en het verouderde geschut van het Fort IJmuiden; le Sectie zoeklichten-Vg.Holland. Bovendien eenheden van de Kon. Marine. Groep Leiden, van pl. 71.5 tot pl. 96. St.K. en Vbd.A. te Leiden; 4 Res.G.C. aan de kust en tevens bevattende het Bewakingsdetachement bij Radiostation „Nora" te Noordwijk aan Zee; een sectie van 22 Dep.C.Bew.Tr. te Wassenaar. Groep 's-Gravenhage, van pl. 96 tot pl. 116.5. St.K. en Vbd.A. te Wateringen; G.B.Gr. met een sectie zoeklichten, een Ver- nielings- en een Zinkschependetachement te Scheveningen; Res..G.C.J. te Kijk duin en Terheiden; 22 Dep.C.Bew.Tr. (min een sectie) op het vliegveld Ocken- burg. Positie Hoek van Holland, van pl. 116.5 tot het Brielse Gat. Positiecommandant met staf; 39 R.I. (min I en III), 15 Res.G.C.; Det.K.A., bestaande uit Batterijen V en VI en de Afd. Rozenburg (St., Batterijen VII en VIII), de verouderde artillerie van het Fort Maasmond en 2e Sectie zoeklichten- Vg.Holland; een Bt.Lu.A. Bovendien een detachement mariniers, twee marine batterijen, resp. van 5 en 7,5 cm, 8 marinekanons van 3,7, alsmede oorlogsschepen. Rechtstreeks onder C.-Westfront stonden nog 5 Dep.C.Bew.Tr. te Alkmaar, een sectie van 10 Dep.C.Bew.Tr. verdeeld over de hulpvliegvelden Vogelenzang, de Zilk (noordwest van Hillegom) en de Klei (noord van Katwijk aan Zee), alsmede 10 Dep.C.Bew.Tr. (min een sectie) te Leiden. Tenslotte stond onder C.-Westfront de 4e Inundatieafdeling te Amsterdam met staf te Amsterdam, 9e Leiderschap te Leiden, 10e, 11e en 12e Leiderschap te Velsen. In het gebied van het Westfront bevonden zich een aantal niet tot het Westfront behorende hoofd- en stafkwartieren en troepen. I L.K. legerde, zoals is medegedeeld, tussen het Noordzeekanaal en 's-Graven- zande-Naaldwijk met III Div. noord, I Div. zuid. Er waren depottroepen gelegerd te Schoorl, Bergen, Bergen aan Zee, Alkmaar, Haarlem, Leiden, Oegstgeest, Rijnsburg, Katwijk aan de Rijn, Voorschoten, 's-Gravenhage en Rijswijk. De volgende vliegparken (-velden) waren op het Westfront gevestigd: Vliegpark Bergen, bezet en bewaakt; Vliegpark Schiphol, bezet en bewaakt; Vliegvelden Vogelenzang en de Zilk, niet bezet, doch bewaakt; Hulpvliegveld Noordwijkerhout, niet bezet en niet bewaakt; Vliegveld de Klei, niet bezet, doch bewaakt; Vliegveld Valkenburg, niet bezet, doch bewaakt Vliegveld Ypenburg, bezet en bewaakt; Vliegveld Ockenburg, bezet en bewaakt. 2

NIMH | 1961 | | pagina 18