bevel had een kaderopleiding te Leiden, 10 Dep.C.Bew.Tr.1) te Leiden (min een sectie op de hulpvliegvelden De Klei, De Zilk en Vogelenzang) en 5 Dep.C.Bew.Tr. te Alkmaar. Tot enige dagen vóór de oorlog had hij de beschikking gehad over de goed ge oefende Res.G.C.Gr., doch deze was aangewezen voor bewaking van het Paleis „Het Huis ten Bosch", waar H.M. de Koningin verblijf hield. In de Groep Leidendie onder bevel stond van res. luitenant-kolonel J. Boots be vonden het stafkwartier en de Vbd.A. zich te Leiden; aan de kust was opgesteld 4 Res.G.C. (van uitgebreide samenstelling) met: - een sectie nabij pl. 76 (6 km noordoost van Noordwijk aan Zee); - een sectie te Noordwijk aan Zee; - commandogroep en twee secties te Katwijk aan Zee; - een sectie bij de Wassenaarse Slag. Bovendien behoorde tot deze compagnie een bewakingsdetachement bij het radiostation Noordwijk (N.O.R.A.) in de duinen ten noordoosten van Noordwijk aan Zee. Tot de Groep behoorde een sectie van 22 Dep.C.Bew.Tr. 2) welke het telefoon kantoor te Wassenaar bewaakte. In de Groep s-Gravenhage, die onder bevel stond van res. luitenant-kolonel T. Beets, was de toestand als volgt Het Groepsstafkwartier en de Vbd.A. waren gevestigd te Wateringen. Aan de kust stonden opgesteld te ScheveningenGrensbat. Grenadiers; een sectie zoeklichten; een vernielingsdetachement van de genie; een zinkschependetachement van de pontonniers en torpedisten; 20 Niet onder bevel van de Groepscommandant stonden: - 10 Dep.C.Bew.Tr. te Leiden, onder bevel van C.-Westfront, met een sectie verdeeld over de hulpvliegvelden De Klei, Vogelenzang en De Zilk; - troepen van III Div. te Hillegom, Lisse en Sassenheim; - 1 R.H.M. te Wassenaar, onder bevel van C.-Vg.Holland; - een peloton van 1 C.Lu.Mitr. te Wassenaar; - een deel van I Aut.Bat. te Leidschendam; - Ie Comp. aan- en afvoertroepen (gedeeltelijk) te Leiden; - II Dep.Inf. (staf, 10, 15, 22 Dep.Bat.) te Leiden; - 15 Dep.C.Bew.Tr. te Leiden; - II Dep.B.A. te Voorschoten; - IV Dep.B.A. te Leiden, Katwijk aan Zee, Oegstgeest en Rijnsburg; - 6e Dep.Comp. geneeskundige troepen te Leiden; - III Verk.Groep van 2 Lv.R. op vliegpark Ruigenhoek; - Het vliegveld Valkenburg, dat in aanleg en nog niet geheel gereed was en bewaakt werd door een detachement van III-4 R.I., ter sterkte van twee tirailleurcompagnieën en een sectie zw.mi trailleurs. 10 Dep.C.Bew.Tr. was oorspronkelijk: 4-10 Dep.Bat. 2) 22 Dep.C.Bew.Tr. was oorspronkelijjt: 4-22 Dep.Bat. Deze compagnie (min een sectie) bewaakte het hulpvliegveld Ockenburg.

NIMH | 1961 | | pagina 36