te Kijkduin: twee secties van Res.G.C.J.; te Terheiden: Res.G.C.J. (min twee secties). C.-Westfront, kolonel De Groot, had op 7 Mei, toen verhoogde graad van strijdvaardigheidwas gelast, te 21.30 van C.-Vg.Holland bericht ontvangen, dat de volledige graad van strijdvaardigheidniet zou worden bevolen dan op last van de O.L.Z. of - ingeval van nood - door de commandant ter plaatse. Op 9 Mei te 18.00 had hij bevel ontvangen de in aanleg zijnde vliegvelden bij Vogelenzang, De Zilk en De Klei onverwijld te doen versperren; dit was 10 Mei te 2.00 uitgevoerd. Nadat op 9 Mei te 19.25 opdracht was verstrekt, aan de kust bijzondere waak zaamheid te betrachten, ontving C.-Westfront te 23.40 per telex het bevel tot volledige strijdvaardigheid van 10 Mei 3.00 af. Overigens had hij geen waarschu wing voor onmiddellijk dreigend gevaar ontvangen. Hij werd 10 Mei te 1.30 in zijn kwartier telefonisch door C.-Groep Leiden ge waarschuwd, dat de radio het overvliegen van onrustbarende aantallen vliegtuigen meldde. Op zijn stafkwartier had hij daarna de meldingen gevolgd, doch toen de vliegtuiggolven te 3.00 ophielden en verder geen waarschuwingen binnenkwamen, meende hij dat het een aanval op Engeland gold en keerde hij naar zijn kwartier terug. Daar ontving hij te 4.15 telefonisch de mededeling van zijn Chef van de 21 Niet onder bevel van de Groepscommandant stonden te 's-GravenhageA.H.K. met Co.Luchtverdediging en EtappendirectieH.K.-Vg.Hol- (inb. Loosduinen en land; St.K.-I Div.; St.K.-V.L.S.K. Luchtwachtdienst en V.L.S.K. Scheveningen) Luchtafweerdienstde Inspecties van de infanterie, cavalerie en wiel rijders, artillerie, genie, militaire luchtvaart, geneeskundige dienst, politietroepen, Kon. marechaussee, militaire administratie; het Bureau van de Hoofdintendant; het Garnizoenscommando. De volgende troe pen van I Div.R.Gr. (min III), 1 en 13M.C., 1-1 Bat.Pag., St.-2R.A., enige pelotons van 1 en 2 C.Lu.Mitr. Depots: I en V Dep.Inf., I en III Dep.B.A., Dep.Cav.,3 Dep.C.Bew. Tr., Dep.C.Bew.Tr.Gr. en Dep.C.Bew.Tr.J., Dep.politietroepen en Dep. Kon. marechaussee. Luchtverdedigingstroepen: 23, 151 en 164 Bt.Lu.A., 57, 58, 62 en 63 Pel.Lu.Mitr., 1, 3 en 4 Pel.Lad. te Voorburg: onderdelen van I L.K.T. te Rijswijk: 14 Dep.Bat. van VI Dep.Inf., 13 en 76 Bt.Lu.A. te Naaldwijk: St.-R.J., 48 C.Mr., 48 Bt. 6 Veld, 48 C. Pag., II-2 R.A. te Monster: I-R.J. te 's-GravenzandeII-R.J. te Poeldijk: 1-2 R.A. Het vliegveld Ypenburg, waarop zich II Verk.Gr. en de Jachtgroep van het Veldleger (zonder Staf, die te Ockenburg verbleef) bevond en dat werd bewaakt door III-R.Gr., terwijl op en nabij het vliegpark waren opgesteld 59, 60 en 61 Pel.Lu.Mitr. Het vliegveld Ockenburg, dat werd bewaakt door 22 Dep.C.Bew.Tr., en waar de Staf van V-2 Lv.R. (Jachtgroep Veldleger) was ondergebracht terwijl zeven niet bedrijfsvaardige vliegtuigen, af komstig van het uit Soesterberg verplaatste Luchtvaartbedrijf, waren opgesteld aan de noordwest rand. Vermeld dient nog te worden dat te Delft, dat buiten de Groep lag, waren gelegerd van VI Dep. Inf.3en 6 Dep.Bat. en 1-14 Dep.Bat., de Technische Hoge Schoolcomp.1), 1 t/m 5 Pel.Lad., 2-1 Aut.Bat. en I Herstelafd. (van I L.K.). l) Deze bestond uit studenten van de T.H., die een summiere opleiding ontvingen.

NIMH | 1961 | | pagina 37