Te ongeveer 7.30 trok de vijand af. De Groepscommandant had in de vroege morgen hulp gevraagd aan C.-R.Gr. en C.-I Div. Als gevolg hiervan had 3-2 Dep.Bat. te 4.30 te 's-Gravenhage van C.- R.Gr. opdracht ontvangen Wateringen, dat bezet heette te zijn door parachutisten, te gaan heroveren. Deze compagnie, bestaande uit een sectie verbindingspersoneel (een sergeant-majoor en twintig onderofficieren en soldaten) alsmede een sectie zw.mitrailleurs van 5 M.C. 1), vertrok te 5.00 van de Mient te 's-Gravenhage met twee autobussen langs de Leyweg. Bij de Noordweg aangekomen trof zij daar twee pantserwagens van 2 E.Paw., die opdracht hadden ontvangen, Wateringen te gaan verkennen. Voorafgegaan door de pantserwagens reed 3-2 Dep.Bat. daarop naar Wateringen. Bij aankomst te ongeveer 7.30 op het Dorpsplein bleek de vijand reeds te zijn vertrokken. De pantserwagens zetten de vervolging in langs de Dorpskade, vernielden een achtergelaten autobus en personenauto met vuur en stelden de bediening van een Duitse mitrailleur buiten gevecht. De voorste wagen werd daarna door vijandelijk vuur getroffen, waarbij de commandant, de richter en een soldaat werden gewond; beide wagens keerden daarna terug naar 's-Gravenhage. Intussen had de telefonist van de Sectie Zl. A. aan de Ambachtsweg des morgens vroeg de Vios-garage opgebeld en vernomen, dat de Duitsers deze bezet hadden en autobussen vorderden. Deze mededeling was aan C.-VII Zl.A.tl. te Rijswijk doorgegeven en door deze aan C.-Vg.Holland. Te 4.00 vroeg de sectiecommandant instructies aan C.-Groep 's-Gravenhage, die hem opdracht gaf, te trachten ten zuiden van zijn St.K. te komen. De halve sectie rukte daarna ten oosten van Ambachtsweg en Kerkweg op naar het gemeen tehuis, waar de sectiecommandant wilde trachten uit de huizen aan de oostzijde de autobussen in de Vios-garage onder vuur te nemen. Hij kwam hiervoor echter te laat daar de vijand juist weg reed; hij keerde naar zijn uitgangspunt terug waar hij de groepscommandant inlichtte, die hem opdracht gaf weder naar het Dorpsplein op te rukken. Na de oorlog is gebleken, dat C.-22 Div. met zijn mannen onderweg was van Ockenrode naar Overschie en na de vergeefse aanval op het stafkwartier te Wate ringen was doorgetrokken naar Het Woud. De Nederlandse voornemens voor de namiddag van 12 Mei hielden in een opmars van de troepen te Delft naar Rotterdam. Omstreeks 11.00 bleek, dat zich een groot aantal Duitsers bevond bij Het Woud en daarom werd een aanval bevolen van een door artillerie gesteund bataljon uit Delft tegen Het Woud, terwijl C.-Groep 's-Gravenhage uit Wateringen een actie zou doen uitvoeren om de vijand te binden, (zie de schets op blz. 36). Hij beschikte hiervoor over 3-2 Dep.Bat. (een sectie tirailleurs, een sectie zware mitrailleurs en een sectie mortieren), 4-13 Dep.Bat. (drie secties tirailleurs) 35 0 Deze compagnie van V Divisie was om onverklaarbare reden van Hedel naar 's-Gravenhage teruggetrokken.

NIMH | 1961 | | pagina 51