- Bij elk der mijnenposten 1 en 2, die voor onmiddellijk gebruik gereed moesten zijn, was een officier aanwezig van twee uur vóór zonsopkomst tot nader order. - De havenversperring was gesloten. - Bij de infanterie waren in alle gevechtsopstellingen onafgebroken piketten aan wezig (bij de lichte mitrailleurs twee, bij de zware mitrailleurs drie man) en van twee uur vóór zonsopgang tot nader order de voltallige bezetting. - Bij de artillerie was volgens een rouleringssysteem steeds een der Batterijen V, VII en VIII zodanig bezet, dat met drie kanonnen kon worden gevuurd, terwijl van twee uur vóór zonsopkomst tot nader order alle batterijen volledig bezet waren. - De (lichte) Batterij VI, de Marine-havenbatterij van 5 cm en de Marine-batterij van 7,5 cm rouleerden, zodat steeds een batterij kon vuren, doch de drie batterijen waren van twee uur vóór zonsopkomst tot nader order volledig bezet. - Op het fort Maasmond was de bezetting zodanig, dat snel een aanvang met het vuren der koepels kon worden gemaakt. - Bij de zoeklichten waren de drie kustzoeklichten bezet met warm gehouden generator, bezette telefoon en het personeel gekleed rustend, terwijl van twee uur tot een half uur vóór zonsopkomst de zoeklichten met bediening geheel bedrijfsklaar waren. Voor het zoeklicht bij Vianda resp. de Berghaven gold hetzelfde indien de betrokken batterijen de wacht hadden. Het Detachement marinetroepen had tot taak, verschillende posten in de Positie te bezetten; bovendien leverde het de bediening voor de marine-batterijen. Wat er over bleef diende als stoottroep. C.-39 R.I. noch C.-II-39 R.I. had bemoeienis met, of bevelsbevoegdheid over dit detachement. De verdediging door de infanterie was als volgt voorbereid: 11-39 R.I., versterkt met 15 Res.G.C., had tot taak: a. ten noorden van de Nieuwe Waterweg: 15 Res.G.C. moest het Zeefront van pl. 117.75 tot de Nieuwe Watenveg bezetten. In dit vak werden drie zware mitrailleurs en een stuk 6 veld van 39 R.I. opgesteld. 1 -11-39 R.I. was aangewezen voor de bezetting van het Zeefront ten noorden van 15 Res.G.C. tot pl. 117 en een deel van het noordfront (in de duinen). In dit vak werd een zware mitrailleur (aan de kust) opgesteld. 2-II-39 R.I. was reserve en hiervoor was voorbereid: 1. bezetten van de Nieuwe Waterweg van en met de Berghaven tot de Krim- sloot 2. bezetten van het noordfront van de duinen tot 500 m ten oosten van Pannen- buurt en van het oostfront. Voor afsluiting van de Nieuwlandsche weg was een stuk 6 veld bestemd. 39 C.Mr, had stellingen achter het midden van het Zeefront met een sectie front west, een sectie front noord en een sectie front zuid. Bij de oostoever van de Berghaven bevond zich een opstelling voor een zware 41

NIMH | 1961 | | pagina 57