kleding-, wapen- en andere militaire magazijnen, alsmede van militaire treinen op emplacementen te Amsterdam; bovendien van munitie- en materialen- magazijnen in een wijde omtrek van Amsterdam (IJpolder, Halfweg, Amstelveen, Aalsmeer), welke inrichtingen ressorteerden onder de verschillende organen van de Etappendirectie. Van elke compagnie van dit bataljon was de helft belast met bewaking gedu rende 14 dagen, waarna aflossing door de andere helft plaats had. Het bataljons bureau, alsmede de le, 4e en 5e Compagnie legerden in de Oranje Nassau kazerne, de 2e Compagnie in een school achter het Amstelstation, de 3e Compagnie in een school in de Sumatrastraat. b. Het vaartuigendepot Amsterdam, onder bevel staande van de D.E.V., dat tot taak had, zorg te dragen voor de nodige transporten te water en voor het beschik baar stellen van schepen voor gewondenvervoer e.d. Onder dit depot ressor teerden een aantal scheepvaartagentschappen, alsmede op verschillende plaatsen buiten Amsterdam gestationneerde munitieschepen. c. De 2e Roode Kruiscompagnie, die belast was met het leveren van personeel voor de vaartuigen, ingericht voor gewondenvervoer. d. Stationscommandant met stationswachten op het Centraal Station, station Muiderpoort en Amstelstation, tezamen acht groepen van 16 Dep.C. Bew.Tr.1), die tevens stationswachten leverde te Haarlem, Uitgeest en Zaandam en onder bevel stond van de Etappenspoorwegofficier te 's-Gravenhage. e. 5e en 6e Compagnie politietroepen, die ressorteerden onder de Inspecteur der politietroepen, doch waarover de Kant.C. in geval van noodzaak kon beschikken. Deze compagnieën waren met opzet in Amsterdam gelegerd, om aldaar eventueel te kunnen optreden, indien in tijd van spanning of oorlog bepaalde elementen onrust zouden veroorzaken. 18e Dep.C.Bew.Tr.2), die in de namiddag van 8 Mei ter beschikking van de Kant.C. was gesteld voor bewakingsdoeleinden. Hiervan was een sectie belast met de bewaking van het hulpvliegveld Buiksloot, een sectie met bewaking van het hulpvliegveld Bosplan, terwijl de overige bewakingsobjecten niet meer bekend zijn. g. Het Stafkwartier van de Luchtverdedigingskring Amsterdam en rondom de stad opgestelde batterijen luchtdoelartillerie, compagnieën luchtdoelmitrailleurs en zoeklichtafdelingen van die kring. Deze blijven echter in deze beschrijving buiten beschouwing, daar zij in Deel 7 worden behandeld. h. Hoofdluchtwachtbureau Amsterdam, dat eveneens buiten beschouwing blijft. i. Het Hulpvliegveld Buiksloot bij het Tuindorp Oostzaan ten noorden van het Noordzeekanaal, dat bewaakt werd door een sectie van 18 Dep.C.Bew.Tr. en dat ressorteerde onder C.-Luchtverdediging te 's-Gravenhage. 70 Oorspronkelijk was deze: 5-16 Dep.Bat. 2) Oorspronkelijk was deze: 5-18 Dep. Bat.

NIMH | 1961 | | pagina 86