Dit vak werd verdeeld in twee bataljonsvakken, voor de bezetting waarvan eveneens wordt verwezen naar schetskaart nr Z. 1. Bruggenhoofd Willemstad (veiligheidsbezetting) 1-1-39 R.I. en M.C.-I-39 R.I. (min twee sectiën). Groepsreserve 1-III-34 R.I. te Nieuw-Beijerland. Groepsartillerie 14 R.A. (min III) ten noorden van Numansdorp met I ten westen en II ten oosten van de scheidingslijn met Groep Kil, alsmede 26 Afd.A. ten oosten van Numans dorp, eveneens in Groep Kil. Pioniers 13 C.Pn. te Piershil. Detachement vaartuigendienst Haringvliet-west te Hellevoetsluis en -oost te Numansdorp. Detachement zinkschepenversperring Hellegaten te Numansdorp. St.K. en Vbd.A. te Puttcrshoek Groeps A.C.C.-23 R.A., luitenant-kolonel T. Ziedses des Plantes. Vak Strijen (ten westen van de Dordsche Kil) Staf te Cillaarshoek; Troepen: 28 R.I. (min I en 3-III, een sectie van 28 Bt. 6 veld en twee sectiën van 28 C. Mr.). Het vak werd verdeeld in twee bataljonsvakken, resp. Strijen-west en Strijen- oost, met bezetting als op schetskaart nr Z. 1 aangegeven. Vak Wieldrecht (ten oosten van de Dordsche Kil) Staf ten zuiden van Dordrecht; Troepen: 1-28 R.I., een sectie van 28 C.Mr., een sectie van 11 M.C., Dekkings detachement Willemsdorp x) en Groep Ptr. Het vak was verdeeld in drie versterkte compagniesvakken Wieldrecht-west, -midden en -oost. In het vak Wieldrecht-west was opgenomen het Dekkings detachement van de bruggen en de Groep Politietroepen. Bruggenhoofd Moerdijk (veiligheidsbezetting) Commandant was C.-ll M.C., kapitein J. A. C. J. Marijnen; Troepen: 3-III-28 R.I., 28 Bt. 6 veld (min een sectie), 12 M.C. Groepsreserve 111-34 R.I. (min 1) en een sectie-28 C.Mr. te Maasdam. 6 GROEP KIL 1Het Dekkingsdetachement bestond nog slechts uit twee sectiën, afkomstig van 1-41 R.I. en een halve mitrailleursectie van 3 G.B.

NIMH | 1963 | | pagina 26