259 BIJLAGE X C-BRIGADE C tevens C.-Groep Kil Vg.H. cp., 13 Mei 1940 6.30. No. 1 B. AANVALSBEVEL. 1. Onze Lichte Divisie zal 13 Mei in samenwerking met troepen van Groep Kil het Dordtsche eiland vermeesteren. 2. Daartoe zullen troepen van Groep Kil uit het Bruggenhoofd Wieldrecht uitbreken en zich meester maken van Amstelwijck. 3. De aanval geschiedt onder bevel van Majoor Houtman met de volgende troepen: a. aanvalscompagnieën 1-II-34 R.I. (min één S.) versterkt met 2 sectiën van 11 M.C., één compagnie van 1-34 R.I. (min één S.) versterkt met één S.M.C. III. b. bezetting Bruggehoofd 4-3 G.B. c. 2 sectiën mortieren. 4. Gevechtsdoel Amstelwijck met omgeving. Na het vermeesteren hiervan dit vasthouden en front maken naar Noord, Oost en Zuid. De bezetting van het Bruggenhoofd steunt het uitbreken met vuur, blijft daarna Bruggenhoofd bezet houden en dekt rug aanvalstorepen. Uur U. is 5.30. 5. De gereedstelling moet te U. min 15 zijn voltooid. De aanvalscompagnieën moeten zich op dit uur op de Westelijke Kiloever gedekt hebben opgesteld. Ter dekking van de gereedstelling tegen vliegeraanvallen moeten op de Westelijke Kiloever de zich daar bevindende zw.mitrs. vanaf aanbreken daglicht tot 6 uur tegen luchtdoelen zijn opgesteld. 6. De aanval wordt rechtstreeks gesteund door de batterij Broekman van 23 R.A. Deze vuurt daartoe van uur U. af tot de aanvalstroepen op stormafstand zijn gekomen op Westrand Amstel wijck. 7. Ik verwacht bericht a. zoodra de aanval is ingezet; b. zoodra Amstelwijck is genomen. De Kolonel, C.-Brigade C., tevens C.-Groep Kil Vg.H. o/l De Chef v. d. Staf, De Kapitein, (w.g.) M. R. H. Calmeijer. Aan: Majoor Houtman, C.-23 R.A.

NIMH | 1963 | | pagina 279