261 De kustbatterijen op het eiland Voorne behouden hun oorspronkelijke opstelling en taak. De Artillerie moet zoo snel mogelijk tot vuren worden gereed gemaakt en bericht mij, wanneer zulks is geschied. 5. Achterhoedestelling. De troepen in de achterhoedestelling staan onder bevel van den voormaligen commandant van Groep Spui met Cp. te Nieuw-Beyerland, en houden tot mijn nader bevel stand. Onverwijld verkenningen per rijwiel aanzetten naar de Kil en mij berichten: a. Of vijand van eenige beteekenis de Kil dan wel de Oude Maas ten oosten van de achter hoedestelling heeft overschreden; b. Indien zulks het geval mocht zijn, waar deze vijand zich bevindt, vermoedelijke sterkte en wijze van optreden. Ik verwacht van deze verkenningen in den vroegen morgen van 15 Mei het eerste bericht telefonisch via C.-Groep Spui en vervolgens schriftelijk. Indien geen vijand van beteekenis ten westen van de Kil mocht zijn, moeten Strijensas, De Wacht bij Mookhoek, 's-Gravendeel, Puttershoek en Heinenoord door staande wielrijderspatrouilles worden bezet. Indien ik bevel geef de bezetting der achterhoedestelling terug te trekken, zal zulks geschieden via Nieuw-Beijerland naar Abbenbroek. In dit geval moet uit deelen der achterhoedestelling te Nieuw-Beijerland een bruggenhoofd worden ingericht. 6. Munitie. De artillerie ontvangt door mijn zorg aanvulling van munitie. Voor de infanterie wordt een aanvullingsplaats ingericht te Abbebroek. 7. Verbindingen. De Verbindingsafdeeling Brig.C. verbindt mijn Cp. met die van C.-28 R.I. en - voor wat betreft het Spuifront via C.-28 R.I. - met de Vak Cn., en voorts met C.-voormalige Groep Spui en met den Bat.C. op Voorne. 8. Commandoposten. Mijn commandopost en dien van Brig.A.C. te Heenvliet. Ik verwacht zoo spoedig mogelijk opgave van de Cpn. der Ondercommandanten. De Kolonel, C.-Brig.C, (w.g.) J. A. G. van Andel. Verzendlijst: Aan: ter uitvoering: C.-28 R.I. thans te Spijkenisse ex.nr. 1 Maj. v. Maanen thans te Zuidland 33 33 2 Maj. Houtman thans te Hekelingen 33 33 3 voorm. C.-Groep Spui thans te Nieuw-Beijerland 33 33 4 C.-Troepen op Voorne te Nieuwen Hoorn 33 33 5 C.-3-I-39 R.I. te Spijkenisse 33 33 6 Brig.A.C. 33 33 7 C.-14 R.A. 33 33 8 C.-I-23 R.A. 33 33 9 C.-II-23 R.A. 33 33 10 ter inlichting aan: C.-Vg.Holland 33 33 11 en

NIMH | 1963 | | pagina 281