jagers (I en 6-2 Regiment Valschj.) van de 7e Vliegerdivisie, doch had een regiment infanterie, een batterij artillerie, een compagnie pantserafweergeschut, twee com pagnieën pioniers en enkele kleine onderdelen moeten afstaan aan de 7e Vlieger divisie. Voor de strijd op het Zuidfront hebben wij slechts te maken met de 7e Vlieger divisie. Deze had opdracht, de bruggen bij Moerdijk, Dordrecht, Rotterdam en het vliegveld Waalhaven in bezit te nemen. Tot de divisie behoorde o.m. het le Regiment Valschj., bestaande uit Staf, I, II, III en 14 1), terwijl het 2e Reg. Valschj. nog in het stadium van oprichting verkeerde en slechts bestond uit I en II; hiervan waren I en 6 gedetacheerd bij 22 Div., terwijl II (min 6) nog niet in het parachutespringen was afgeoefend en dus met vliegtuigen aan de grond gebracht moest worden. Voor de inzet op 10 Mei was de samenstelling van de divisie: 2) - Staf; - Sectie motorrijders; - le Reg. Valschj. (St., I, II, III en 14); - II- 2e Reg. Valschj. (min 6); - Div. Pantserafweercomp. 2 (bestemd voor latere indeling bij 2e Reg. Valschj.); - Div. Geschutbatterij (vier stukken van 7,5 cm) - Div. Luchtafweerbatterij (vier stukken van 2 cm) - Luchtm. verbindingsafdeling nr 7 - Div. Transportcomp.; - Luchtm. Geneesk. Comp.; - I.R. 16 (St., I, II, III, 13 en 14); - 4-A.R. 22 (berggeschut) - 1 en 2 - Pionierbat. 22; - 1-Pantserafweerafd. 22; - (vermoedelijk tevens een sectie aanvoertroepen en een sectie geneesk. troepen); Bovendien waren een Verkenningsvliegtuigafdeling en een vliegtuigafdeling ingedeeld. Hoe de inzet voor 10 Mei was bevolenblijkt uit Anlage 3 van het bevel; zij kwam in hoofdzaak op het volgende neer. Gedetacheerd van 22 Divisie Luchttransport- 19 0 Bij de regimenten infanterie, valschermjagers en artillerie waren de compagnieën, resp. batterijen doorlopend genummerd. Bij de R.I. waren de 13e en 14e Comp. resp. de Comp.Pag. en de Comp. Infanteriegeschut. Bij le Reg. Valschj. was de Comp.Pag. genummerd met 14, terwijl 13 ontbrak. De bataljons valschj. bestonden uit vier compagnieën van dezelfde samenstelling. 2) Deze opsomming wijkt af van die, vermeld in het boek: „Inleiding en Algemeen Overzicht, van de gevechtsdagen van 10-19 Mei 1940", bij de samenstelling waarvan het bevel (Bijlage I) nog niet beschikbaar was.

NIMH | 1963 | | pagina 39