noordelijke richting, blijkbaar afgegeven aan de oostzijde van de verhoogde nieuwe verkeerswegde voorhoede dekte zich langs de oude verkeersweg. Nadat het vuur opgehouden was, verplaatste de B.C. zich met zijn adjudant naar achteren en gaf de commandant der voorhoede opdracht met zijn compagnie ter plaatse de mor genschemering af te wachten, om vervolgens in geopende formatie door het terrein naar voren te gaan tot de eigen troepen de zuidrand van Dordrecht zouden hebben bereikt. Teneinde ook de overige ondercommandanten dienovereenkomstig te instrueren, liep de majoor met zijn adjudant te voet langs de colonne, die inmiddels door het halt houden der voorhoede dichter was opgesloten. In de ruimte tussen de voor hoede en de hoofdmacht viel een schot, dat de luitenant-adjudant, res. Ie luitenant Mr. M. van der Have, dodelijk getroffen deed neerstorten. Na de zorg voor zijn adjudant aan een officier van gezondheid te hebben overgedragen, beval de majoor achtereenvolgens Cn.-l en 2-II-28 R.I. voorshands ter plaatse te blijven. Hierbij bleek, dat laatstgenoemde intussen verbinding had gekregen met de luitenant Ruige van 14 C.Pn. die zich met een sectie pioniers en enige zware mitrailleurs in de noordwest-punt van de wijk Krispijn had verschanst. Deze luitenant had mede gedeeld, telefonisch met de Kantonnementscommandant van Dordrecht in ver binding te staan en had er voorts op gewezen dat ten noorden van het bataljon 50 Gezicht in de richting van Willemsdorp, genomen van de overweg in de Zeehavenlaan over de rijksweg. Van rechts naar links: de weg langs het Zeehaventerrein, de Mijlweg of Dordsche Straatweg oude verkeersweg), de rijksweg nieuwe verkeersweg), de Zuilweg. Rechts het bedekte terrein ten zuidoosten van de Zeehaven; op de achtergrond het bedekte complex Amstelwijck.

NIMH | 1963 | | pagina 70