(K.R.A.) waren verdwenen. Tot op 10 Mei was een van de beide Afdelingen echter nog nimmer gemotoriseerd uitgerukt. De laatst gevormde Ille Bataljons der regimenten wielrijders waren nog onvoldoende georganiseerd en geëncadreerd terwijl Vickers mitrailleurs in plaats van Schwarzlose mitrailleurs waren ingedeeld. Op 10 Mei was de samenstelling van de divisie dus de volgende: - Stafkwartier (St.K.), waarbij een Afzonderlijke Staf was ingedeeld voor het aanvoeren van een eventueel te vormen gevechtsgroep; - Verbindingsafdeling (Vbd.A.); - Ie en 2e Regiment wielrijders (1 en 2 R.W.), elk bestaande uit Staf, Vbd.A. en drie Bataljons, die elk waren samengsteld uit Staf, drie Tirailleurcompagnieën, een zw.Mitrailleurcompagnie (M.C.), een Pantserafweercompagnie (C.Pag.) van 2x2 stukken en een Sectie mortieren (S.Mr.); - Korps Rijdende Artillerie (K.R.A.), bestaande uit Staf en twee Afdelingen, elk van twee Batterijen 7 cm veld en een Munitiecolonne. De Batterijen waren door lopend genummerd van 1 t/m 4; - Divisiemitrailleureskadron (M.E.), bestaande uit Commandogroep en twee Sectiën van vier cav. mitrailleurs, vervoerd op auto's; - 2e Regiment Huzaren-motorrijders (2 R.H.M.), bestaande uit Staf, le en 2e Eskadron (elk van drie pelotons van drie groepen), het Eskadron Pantser- afweergeschut (E.Pag.) bestaande uit twee sectiën pag., twee sectiën zw.mitr. en de sectie mortieren1); - Autocompagnie (Aut.Comp.); - Herstellingsploeg; - Divisietrein (D.T.), bestaande uit Infanteriemunitietrein (I.M.T.), Artillerie- munitietrein (A.M.T.), Compagnie pioniers (C.Pn.), Compagnie pontonniers (C.Pont.) en Verbandplaatsafdeling (Vb.A.); - 5e Compagnie aan- en afvoertroepen (5 C.A.A.T.). In verband met het doordringen van een Duitse pantsertrein tot in de Peel- Raamstelling was 2 R.H.M. in de vroege morgen van 10 Mei ter beschikking van C.-Peeldivisie gesteld, ten einde een tegenaanval uit te voeren. Dit regiment keerde op 11 Mei druppelsgewijze bij de divisie terug. De divisie bevond zich vóór haar vertrek in het rayon: Oisterwijk, Boxtel, St. Oedenrode, Nunen, Heeze, Geldrop, Eindhoven, Wintelre, Diessen, Goirle, Oisterwijk (oorden inb.). (Hiervoor en voor de hierna genoemde marsdoelen en marswegen een atlas of stafkaart 1 200.000 te raadplegen voor zoveel schets kaart nr Z. 5 deze niet bevat). In grote trekken waren de marsdoelen en marswegen voor de le dag volgens de oorspronkelijke bestemming de volgende: 60 1) De sectie mortieren was als zodanig niet goed bruikbaar, daar enige dagen vóór 10 Mei de richtmiddelen en de grondplaten bij de Artillerie-inrichtingen aan de Hembrug in herstelling waren gegeven.

NIMH | 1963 | | pagina 80