INHOUD BOEK X DE VELDTOCHTEN VAN 1711 3-14 Hoofdstuk I. Algemene toestand en toerustingen. Toestand van Frankrijk in de winter van 1710. Financiën. Recru- tering. Geheime onderhandelingen tussen Engeland en Frankrijk. Dood van Jozef I. Preliminairen van October 1711. Marlborough in Den Flaag, December 1710. Moeilijkheden wegens Keizerlijke en Paltsische troepen. Gevaren in Oost-Europa. Marlborough in Engeland. Zijn wedervaren aldaar. Terug in Den Haag, Maart 1711 Magazijnen. Neutraliteitskorps. Vertraging van de mars der Prui sische troepen. Het leger verzameld, 30 April. Eugenius van Savoye naar de Boven-Rijn. Daarna naar Den Flaag. Keizerlijke en Paltsische troepen gereed tot vertrek naar Duitsland. Eugenius over het veldtochtsplan. 14-27 Hoofdstuk II. Opening van de veldtocht. Het kamp van Le Warde. Franse linies. Concentratie der beide legers. Aanvalsplan van Villars vindt geen voortgang. Villars defensief. Geallieerden bij Orchies. Sterkte der beide partijen. Geallieerden over de Scarpe, 1 Mei. Kamp van Le Warde. Convooi op de Scarpe gedeeltelijk vernield, 9 Mei. Brief van Von Kaunitz. Eugenius te Doornik, 14 Mei. Sluis bij Harlebeke vernield, 26 Mei. Foerageringen. Detachement van St. Fremont, 11 Juni. Keizerlijke troepen vertrekken, 14 Juni. Kamp bij Lens betrokken. Poging om Eugenius tot blijven te bewegen. 27"37 Hoofdstuk III. Het kamp van Lens. Villars wil slag leveren. Lodewijk xiv weigert toestemming. Pruisische koning dreigt met terugroeping zijner troepen. Dood van Johan Willem Friso. Detachement van Bouzols naar de Rijn. Geallieerden nemen de post van Arleux, 6 Juli. Overrompeling van het kamp bij Douai, 12 Juli. Marlborough betrekt kamp van Lillers, 21 Juli. Fransen hernemen post van Arleux, 23 Juli. Detachement van Estaing naar de Sambre. 37-3:0 Hoofdstuk IV. Forceren der linies en insluiting van Bouchain. Plan tot het forceren der linies. Aandeel van Goslinga eraan. Goedkeuring der regering. Geheimhouding. Schijnbewegingen 1-4 Augustus. Mars naar de Sensette, 4-3 Augustus. Overgangen bezet. Geallieerden bij Oisy. Villars bij Cambrai, 6 Augustus. Goslinga wil slag leveren. Geallieerden over de Schelde. Reden. Kamp van Avène-le-Sec. Beveiliging der convooien. Albergotti te Wavrechin. Insluitingskorps onder Fagel. Samenstelling. VII

NIMH | 1964 | | pagina 11