£o-66 Hoofdstuk V. Beleg van Bouchain. 67-78 Hoofdstuk VI. Verdere krijgsbedrijven. 79-87 Hoofdstuk VII. Spanje en Portugal. 87-90 Hoofdstuk VIII. Boven-Rijn en Italië. Actie tegen Wavrechin mislukt, 10 Augustus. Besloten tot het be leg. Insluitingslinie voltooid, 11 16 Augustus. Communicatie met Bouchain afgesneden, 17/18 Augustus. Beschrijving der vesting. Bezetting. Opening der loopgraven, 23 Augustus. Uitvallen. Drie attaques. Artillerie opent vuur, 30 Augustus. Flêches genomen, 3 September. Actie tegen bedekte weg. Bestorming, 6 September. Krachtige verdediging. Chamade, 12 September. Toestand der vesting. Misverstand bij de capitulatie. Pagnies, Fagel. Bezetting krijgsgevangen. Protest van Villars. Tegenspoed van Villars. Madame de Maintenon. Het kamp van Paillencourt. Overwegingen van Villars. Gevecht bij Vendegies- au-Bois. Overval van Hordain. Aanslag op Douai mislukt. Aanslag op Aire. Albemarle naar Den Haag. Project van de winterkwar tieren. Requisities van Villars. Dumoulin bij Heusden. Kamp bij Marchiennes, 20 October. Legers naar de winterkwartieren, 27 October. Expeditie van Montesquiou tot versperring der rivieren, 10-13 December. Geallieerden zetten de strijd in Spanje voort. Beleg van Gerona. Offensief van Noailles mislukt. Evenals dat van Vendöme. Beide partijen in winterkwartieren. Versterkingen voor Starhemberg. Argyll. Montese. Opening van de veldtocht, half Augustus. Ven döme bij Cervera. Stellingen bij Prats del Rey, 17 September. Toe stand blijft stationair. Aartshertog Karei naar Duitsland. Beleg van Venasque. Aanslag op Tortosa. Ontzet van Cardona. Vendöme naar winterkwartieren, 2^ December. Geallieerden idem, 27 December. Politiek van het hof te Lissabon. De Bay. Villaverde. Portugezen nemen Miranda de Douro. Veldtocht in Alentejo, Mei-Juni. Wederzijdse strooptochten. Geen actie van enig belang. Het Rijksleger onder Wurtemberg. Ettlinger linies. Concentraties bij Muggensturm. Slechte toestand van het Rijksleger. Kamp bij Dudenhofen. Fransen onder Harcourt blijven achter de Lauter. Beide partijen werkloos. Winterkwartieren betrokken in November. Italië. De hertog van Savoye en Daun tegen Berwick. Eind Juli begin van de veldtocht. Geallieerden trekken over de Mont- Cenis en de kleine St. Bernard. Zij dringen door tot bij Chambéry. Verdere opmars door Berwick gestuit. Terugtocht naar Piëmont. VIII

NIMH | 1964 | | pagina 12