BOEK XI DE VELDTOCHTEN VAN 1712 DE VREDE VAN UTRECHT 93-104 Hoofdstuk I. Engeland en de Grote Alliantie. Preliminairen van October 1711Congres te Utrecht. Politiek van St. John Swift. 'The conduct of the allies'. Nieuwe pairs be noemd. Proces tegen Marlborough. Zijn ontslag. Eugenius van Savoye in Londen. Walpole. Engelse klachten over Staatse oorlogs- bijdrage. Verweer der Staten. Zeemacht. Onderhandelingen te Utrecht. Sterfgevallen in Franse koninklijke familie. St. John eist afstand van troonaanspraken. Lodewijk xiv geeft toe. 103-109 Hoofdstuk II. Krijgstoerustingen. De keizer wil krachtige oorlogvoering. Instemming bij de Republiek en andere bondgenoten. Twijfel aangaande Engeland. Engelse voor bereidingen. Algemeen oorlogsplan. Keizerlijke troepen in de Nederlanden. Engelse en Staatse contingent. Sterkte. Generaals benoemd. Loterij. Bevelhebbers op andere fronten. Sterkte der Fransen en geallieerden in de Nederlanden. 109-128 Hoofdstuk III. Krijgsverrichtingen tot aan het begin van de veldtocht. Belang der magazijnen. Foerage. Waterwegen. Albemarle te Doornik. Vrijmaken van Scarpe en Deulle-kanaal. Moeilijkheden hierbij. Kantonnement. Grovestins te Bouchain. Aanslagen op magazijnen. Quesnoy, Landrecies. Franse aanslag op de sluis bij Thun. Aanslag op Arras mislukt. Magazijnen te Arras verbrand. Dohna aan de Sambre. Montesquiou bij Binch. Franse aanslagen. 's-Gravemoer gevangen. Informatie. Mislukte bezetting van l'Ecluse. Mislukte poging van Albemarle tot post vatten op de Sensette. Villars aan het front. Samentrekking geallieerden. Euge nius te Doornik. Zijn verhouding tot Ormond. Albemarle vormt een bruggehoofd bij Bouchain. Instructie van Ormond. 128-136 Hoofdstuk IV. Concentratie der legers. Geallieerden. Disposities. Oponthoud der Keizerlijken. Reden. Twee legers geformeerd. Verhouding tot de Engelsen. Dopf. Ge deputeerden te velde. Verlegging der geallieerde aanvoerlijn. Franse concentratie. Plannen van Villars. Opinie van het hof. Voysin. 136-143- Hoofdstuk V. Geallieerde opmars. De 'Restraining orders'. Opmars 26 Mei. Reactie van Villars. Verkenning aan de Boven- Schelde. Krijgsraad. Orders van Ormond. Contact met Villars. Protest van de Staten. Extraordinaris gedeputeerden. Quesnoy inge sloten door Fagel. Positie van Ormond. Houding der generaals van de hulptroepen. Wantrouwen in Engelse bedoelingen. Dekking van het beleg van Quesnoy. Ormond en Villars. Bezwaar der IX

NIMH | 1964 | | pagina 13