14.5-1 Hoofdstuk VI. Raid van Grovestins. 1S5-167 Hoofdstuk VII. Beleg van Quesnoy. 168-180 Hoofdstuk VIII. Wapenstilstand tussen Engeland en Frankrijk en vertrek der Engelse troepen. 180-199 Hoofdstuk IX. Beleg van Landrecies en slag bij Denain. 199-212 Hoofdstuk X. Gevolgen van de slag bij Denain. Staten tegen beleg van Quesnoy. Hop en Van Weideren in het leger. Besloten tot voortzetting van het beleg. Aanleiding. Franse maatregelen. Het initiatief. Belang van de tocht. Oorspronkelijk en gewijzigd plan. Samenstelling van het detache ment. Verhaal van de tocht. Dorpen verbrand bij Metz. Terug keer langs de Rijn. Achtervolging. St. Fremont. Einde van de tocht te Doornik. Toestand der vesting. Bezetting. Insluiting. Circumvallatie. Uitval 12 Juni. Opening der loopgraven, 19 Juni. Keus van het aanvals front. Directeurs. Derde attaque. Redoute genomen, 23 Juni. Opening artillerievuur, 26 Juni. Retranchement genomen, ge vecht om de bedekte weg. Bestorming, 1 Juli. Chamade, 3 Juli. Capitulatie. Veel gevangenen ontsnapt. Verliezen. Ruiteractie. St. Amour gevangen. Gevecht bij Anzin. Debatten in het Parlement. Troonrede, 17 Juni. Wapenstilstand. Voorwaarden. Ormond. Hij polst de generaals der hulptroepen. Hij openbaart zijn orders, 23 Juni. Optreden van Eugenius. Hulp troepen blijven bij de alliantie. Consequenties hiervan. Eugenius dringt aan op nieuwe alliantie. Uitstel van Ormonds vertrek. Reden hiervan. Conferentie van St. John met de gezanten. Strafford naar het leger. Scheiding van het leger, 16 Juli. Ormond kondigt wapenstilstand af, 17 Juli. Engelsen bezetten Gent en Brugge. Hill te Duinkerken. Stelling van Eugenius, 16 Juli. Insluiting van Landrecies. Anhalt- Dessau. Verbindingen. Kamp van Denain. Beleg van Landrecies. Circumvallatie. Villars rukt op tot ontzet, 19 Juli. Verdere be wegingen. Idem van de geallieerden. Mars der Fransen naar Denain, 23/24 Juli. Albemarle verrast. Maatregelen van Eugenius. Aanval op het kamp. Toestand van het retranchement. Montesquiou. Vlucht en verliezen der geallieerden. Beschuldigingen tegen Albe marle. Voorspraak van Ëugenius. Zijn verdediging. Weerslag in de Republiek en in Europa. Verandering in de militaire toestand. Verpleging. Besloten tot voortzetting van het beleg van Landrecies. Eugenius en de Gedeputeerden. Aanvoer over Bergen. Bezwaren hierbij. Beleg en inneming van Marchiennes. Gevolgen. Gevaar voor Douai. Opheffing van het beleg, mars naar Bergen, 2 Augustus. Villars sluit Douai in. Zijn opstelling en verschan singen. Geallieerden naar Seclin. Plan tot ontzet van Eugenius. Verzet van de Gedeputeerden en generaals. Plan tot inneming van Maubeuge. Reden waarom hiervan wordt afgezien. X

NIMH | 1964 | | pagina 14