213-223 Hoofdstuk XI. Beleg van Douai. Toestand der vesting. Bezetting. Uitrusting laat veel te wensen over. Zorgen van Hompesch. Insluiting, 2 Augustus. Loopgraven geopend, 14 Augustus. Inundatie. Fort d'Escarpe veroverd, 27 Augustus. Attaques tegen de stad hervat. Vuuropening, 26 Augus tus. Buitenwerken vermeesterd. Strijd om de bedekte weg. Bruggen herhaaldelijk verbrand. Bestorming van de bedekte weg, 7 Sep tember. Flardnekkige verdediging. Chamade, 8 September. Garnizoen krijgsgevangen. 223-231 Hoofdstuk XII. Plundering van Tholen. Insluiting van Quesnoy. Geallieerden blijven ten Noorden der rivieren. Wachten op con- vooien. Plundering van Tholen door Pasteur. Aankomst der con- vooien te Rijssel en Doornik. Mars van Eugenius over de Haine; kamp van Bellian, 10 September. Quesnoy intussen reeds inge sloten. Positie der Fransen. Eugenius stelt aanval op Franse stel lingen voor. Weigering der Gedeputeerden. 231-237 Hoofdstuk XIII. Tweede beleg van Quesnoy. Inneming van fort Knocke. Zwakke bezetting van Quesnoy. Yvoy. Vestingwerken. St. Fremont sluit de stad in, 8 September. Loopgraven geopend, 19 September. Hevig artillerievuur uit de vesting. Veel schade aan Franse werken. Franse artillerie opent het vuur, 26 September. Verdedigende artillerie tot zwijgen gebracht. Algemene bestorming, 29 Sep tember. Chamade, 4 October. Het garnizoen krijgsgevangen. Ge slaagde overrompeling van het fort Knocke. De la Rue. Poging tot omkoping van De la Rue. 237-243: Hoofdstuk XIV. Beleg van Bouchain. Einde van de veld tocht. Insluiting van Bouchain, 10 October. D'Alegre. Toestand der ves ting. Grovestins. Verdedigingswerken. Te zwakke bezetting. Loopgraven geopend, 9 October. Artillerievuur, 13 October. Verdere gang van het beleg. Bestorming, 17 October. Chamade, 19 October. Garnizoen krijgsgevangen. Eerbied der Fransen voor Grovestins. Beide legers naar de winterkwartieren, 24 en 23 October. Beschouwing over de veldtocht. 246-232 Hoofdstuk XV. Spanje en Portugal. Geldgebrek en onvoldoende uitrusting aan weerskanten. Dood van Vendóme. Starhemberg krijgt versterking uit Italië. Concentratie bij Cervera. Tilly aan de Segre. Blokkade van Gerona. Pieterson verlaat de Middellandse zee. Vertrek der Britse troepen. Berwick ontzet Gerona. Vertrek der geallieerde troepen uit Spanje, Juli 1713Oorlog in Portugal. Inval van De Bay over de Caya. Krachtige tegenstand der Portugezen. Zomerkwartieren. Beleg van Campo Mayor. De Bay afgeslagen. Wapenstilstand, 7 November. XI

NIMH | 1964 | | pagina 15