5- Gelijke vergoeding sal moeten geschieden soo iets sodanig mogt gescheurd of bedorven worden, dat het niet te repareren waar. Dog soo het konde ge- repareert worden, sullen de onkosten van de reparatie en de minder waerde alleen moeten betaald worden. 6. De ondermajors in de steeden en de majors in de forten sullen het voors beddegoed ten minste eens ter week visiteren en sorg draagen, dat het rein gehouden en wel gaade geslaagen word. En soo het enige reparatie noodig heeft, de commisen daarvan aanstonds adverteren, welke gelast worden die reparatie ten eerste te besorgen. 7- Soo lang er geen laakens en andere meublen sullen besorgd weesen in de barakken, sal ieder ruiter of soldaat, waarvan er twee sullen leggen in ieder bedsteede, weekelijx betaalen een stuiver en een half, welke sullen ontfangen worden in de steeden door de commisen en in de forten door de majors, met last om het geld over te brengen aan de commisen in de steeden. 8. De betaaling sal weekelijx geschieden door de respective Ritmeester en Capiteinen met contant geld en soo deselve in gebreeke bleeven van die be taaling, of van de vergoeding van het vermiste of bedorve beddegoed op den voet van het 4 en j art., sullen deselve op de eerste requisitie van de commis daartoe door den Gouverneur of Commandeur van de plaats bedwongen worden bij arrest. 9- De penningen van deesen ontfang sullen gebruikt worden tot onderhoud en reparatie van het beddegoed en tot het aanmaaken van nieuw op ordre van Haar Ed.Mo. 10. De commisen sullen houden goede aantekening van haar ontfang en uitgaaf en daarvan alle twee jaaren de rekening overbrengen tegelijk met die van haar onderhebbend magasijn. 11 Voords sullen sij gehouden zijn alle halfjaaren te leveren een staat van ontfang en uitgaaf aan de Heeren Haar Ed.Mo. Gecommitteerden, gaande op de visitatie der fortificatiën en magazijnen, en te allen tijden daarvan opening te geeven aan de respective Gouverneurs en Commandeurs, sonder egter dat die sullen mogen disponeren van het geld, dat in cas zijn sal. 12. Wanneer het voors. beddegoed niet gebesigd word, sullen de commisen het opleggen *n bequaame drooge plaatsen en het naa behooren repareren en reinigen, om ten allen tijden uitgegeven te konnen worden. 376

NIMH | 1964 | | pagina 402