bijlage 43a HOYKAES AAN DE STATEN GENERAAL d.d. 28 JUNI 1703 (A.R.A., St.Gl. 8217) Edele mogende Heeren, 't Sedert ick mij gisteren de eere gaf U Ede. Mogende te berigten wat alhier hooghnoodigh requireerde tot het formeren van 't militair hospitael, sijn de gequetsten soo abundant aengekomen, dat het geheele Choor van de kerck daermede aireede is vervult. Ende werden alle moment nogh een goet getal verwagt, waervoor men naeulijx plaetse sal konnen vinden. Den apothecaris weijgert te leveren de noodige medicijnen ende den chirur gijn stelt sigh niet in om sijn functie te bedienen, waerdoor men in de grootste verlegentheijt is geraeckt. Egter heeft men soodanige voorsorge gebruijckt, als men eenigsints heeft gekonnen. Onderentusschen hebben den doctor van 't hospitael en ick om de miserable gequetste, alhier aireede sijnde ende degene die nogh verwagt werden, op het spoedigste te soulageren (onder U Ede. Mogende welnemen) tenrespecte de saeck sulx vereijscht, U Ede. Mogende dese door desen expresse te laten toekomen, opdat U Ede. Mogende dogh soodanige spoedige voor- sieninge gelieven te doen ontrent het nomineren van een bequaem huijs alhier tot het formeren van 't militair hospitael. Mitsgaders ten eijnde de aanneemster Anna Overheij magh werden ge- ordonneert de montcosten voor de gequetsten en siecken te komen leveren, alsoock ontrent de leverantie der medicijnen ende den chirurgijn als U Ede. Mogende sullen vinden te behooren. Ende dewijl de revenues, die weeckelijcx van 't guarnison staen ontfangen te werden, op verre na niet sufficant sijn om in soodanigh extra-ordinair voorval alle nootsakelijckheijt te konnen versorgen, dat U Ed.Mo. mede believen te ordonneren een van 's Lants ontfangers alhier, om hetgene komt te manqueren aen mij op attestatie van den Gouverneur off Commandeur over te tellen, omme alsoo altijt in staet te sijn de siecken en gequetsten na behooren te konnen laten versorgen. Waermede verblijve, die mij met onderdanig respect teijkene, Edele Mogende Heeren, U Ede. Mogende onderdanige en getrouwe dienaer Hoijkaes Hulst, 28e Junij 1703 38i

NIMH | 1964 | | pagina 407