73 4-62 10 gulden voor kostgeld van de militie (gerekend voor 3 maan den) 5-000 gulden voor het aan boord brengen van het volk, vivres en verdere behoeften en andere zaken, begrepen onder het zogenaamde lichtergeld. Hoeveel het terug transporteren van de restanten der 2 ongelukkige regi menten (Fagel en Holstein-Norburg) zal kosten, is nog niet te zeggen. Er wordt echter gerekend op minstens 30 000 gulden. Het levensonderhoud van de soldaat is in Portugal zó duur, dat wordt voor gesteld alle soldaten (wachtmeesters en sergeanten inbegrepen) 1 stuiver per dag meer uit te betalen. Dit zou voor het lopende jaar ongeveer 73 000 gulden bedragen. 'Word in bedenken gegeeven, of men niet behoord den soldaat te animeeren om na Portugal te gaan, met aan ieder te belooven twee rijxdaelders, te be- taalen soo ras se binnen scheepsboord sullen weesen. 't Welk goed gekeurd wordende, zou deze petitie verhoogd moeten worden met 9 260 gld. Petitie van 33-0 000 gulden tot recrutering van de verloren manschappen en paarden in Duitsland en Portugal. (Ingediend 3 September 1704). Hompesch, Fagel en Holstein-Norburg. Generale Petitie voor 1703 (Ingediend 23 November 1704) Van de Staat van Oorlog is weggevallen het traktement van de gouverneur van de provincie Utrecht (f 100,— per maand), omdat een dergelijke functie van ouds niet bekend is. Een gedeelte pensioenen van de Franse gerefugeerde officieren is opnieuw vervallen. De vermeerdering op de Staat van Oorlog bestaat vooral daarin, dat volgens resolutie van 10 Mei 1704 de traktementen van 4 generaals der ruiterij en infanterie (tot een totaal bedrag van 60 000 gulden per jaar) daarop zijn ge bracht. Daarbij komen nog 3 adjudanten van deze generaals (f 300,- per maand). De extraordinaris Staat is vermeerderd met een majoor te St. Donaas (23:0 :o per maand). Verschillende compagnieën te voet en te paard staan reeds sedert het begin van de oorlog op de Staat van Oorlog, maar zijn nog steeds niet door de provin cies aangeworven. Zeeland en Overijssel hebben nu dergelijke compagnieën aangeworven; hopelijk zal Stad en Lande hun voorbeeld volgen. De Raad van State verzoekt de regimenten te paard, die slechts 1 eskadron sterk zijn, tot 2 eskadrons uit te breiden en de Zwitserse regimenten op 3 bataljons te brengen. Aanbevolen wordt de buitengewone petities van het vorig jaar zo spoedig mogelijk te betalen. Suppletoire Petitie van 200 000 gulden voor de recrutering van 's Lands militie (Ingediend 11 December 1704) De verloren manschappen en paarden bij acties in Duitsland (vooral aan de Saar en de Moezel), aan de Maas en de Sambre moeten worden aangevuld. Ook 'is volgens ingecoomen berigten de contagieuse siekte, die des vijans peerden soo merkelijck heeft vermindert, meede verspreit onder die van e 402

NIMH | 1964 | | pagina 428