Generale Petitie voor 1706 (Ingediend 19 November 1705) De ordinaris en extraordinaris Staat van Oorlog van dit jaar zijn in feite dezelfde als die van het vorige jaar. Aangesteld is een opzichter voor de nieuwe fortificatiewerken aan de IJssel nabij Kooterschans 1). Er is een geschil ontstaan in Gelderland tussen het kwartier van Nijmegen ter ener en de kwartieren van Zutphen en de Veluwe ter anderer zijde over de onderlinge verdeling van de quotes, waardoor verschillende regimenten ter repartitie van die provincie niet worden betaald. Zeeland en Groningen blijven nog in gebreke met het op de been brengen van hun compagnieën. Opnieuw wordt geklaagd over de slechte betaling van eigen en vreemde troepen; met name de Deense troepen (bestaande uit 10 bataljons en 21 es kadrons) hebben hierover ten zeerste te klagen. Hun achterstallen op Zeeland en Groningen zijn zo groot, dat te duchten is, dat zij binnenkort geheel zullen moeten vervallen. Gevreesd wordt, dat de magazijnen van foerage slechts tegen hoge prijs zullen kunnen worden aanbesteed, want 'de annemers schuw en afkeerig wesende gemaakt', hebben nog over verschillende jaren bedragen te vorderen. Ook de regering van het Land van Kleef heeft nog 80 000 gulden te goed wegens in 1702 geleverde fourage. Petitie van j go 000 gulden ter recrutering van de militie, 1706 (Ingediend g December ijog) De besmettelijke ziekte onder de paarden houdt nog steeds aan. 8 Regimenten te voet en 1 regiment dragonders, die in Hoei en Diest hebben gelegen en gevangen werden genomen 2), zullen van nieuwe wapens en ten dele ook van nieuwe kleding moeten worden voorzien (f 6g ogg). Met het convooi naar Portugal en de Middellandse Zee zal dit voorjaar weer een behoorlijk aantal recruten worden verscheept. Vervanging van de verloren manschappen in het afgelopen jaar, met name verloren gegaan bij de verovering van de linies, de belegering van Hoei en Zoutleeuw en de overrompeling van Diest, wordt begroot op g 1 2 387 gulden. Vervanging der gestorven paarden wordt berekend op ruim go 000 gulden. De kosten voor de recruten voor Portugal (600 man) worden begroot op 37 goo gulden. Petitie van 3 miljoen gulden voor de legerlasten voor 1706 (Ingediend 12 Januari 1706) Gelijke begroting als vorig jaar. Petitie van 1 430 000 gulden tot het formeren van magazijnen van foerage (Ingediend 13 Augustus 1706) De begroting is hoger dan vorig jaar, omdat toen een deel van de militie binnen het land overwinterde of in frontieren met overvloedige foerage. Bij Zwolle aan de IJssel; thans Katerveer. 2) Zie band I, pag. £j$ en 645. 406

NIMH | 1964 | | pagina 432