Zeeland heeft nog steeds niet op de been gebracht de compagnieën te voet van de admiraal en van de vice-admiraal van Zeeland. Utrecht heeft ten onrechte geprofiteerd van de soldijen van het regiment Keppelfox, dat in de slag van Almansa bijna geheel verloren is gegaan. Deze provincie heeft over 1708 nog niet betaald de soldij van 2 compagnieën Grisons en van de troepen van de Keurpalts. Friesland moet over 1708 nog betalen de staf van de overgenomen Hannove- ranen te voet en een compagnie infanterie van de Keurpalts. Stad en Lande heeft nog steeds niet aangeworven 9 compagnieën te voet en 1 te paard. Petitie van 3 miljoen gulden tot de legerlasten 1709 (Ingediend 7 Januari 1709) Hoewel door de lange duur der campagne van 1708 een grote achterstand is ontstaan in de legerlasten, heeft men deze petitie op eenzelfde bedrag genomen als vorig jaar. Indien nodig stelt men zich voor in de loop van het jaar een aanvullende begroting in te dienen. Suppletoire petitie van f 500 000 tot het formeren van magazijnen van foerage 1709 (Ingediend 1 8 Februari 1709) Door de lange duur van de veldtocht kon men eerst nu magazijnen in Vlaande ren inrichten, waardoor de prijzen der foerage veel hoger liggen, dan oor spronkelijk begroot. Het betreft hier voornamelijk foerage voor de Deense troepen in Brugge en Dendermonde en voor de garnizoenen van Ath, Oudenaarden, Kortrijk, Rijssel en Meenen. Petitie van 1 miljoen gulden voor de fortificatiën 1 709 (Ingediend 21 Juni 1709) De helft van dit bedrag is bestemd tot het afbetalen van uitstaande schulden van fortificatiewerken. De andere helft zal dienen voor het maken van verschillende werken. In feite is veel meer nodig, want Bergen-op-Zoom, Nijmegen, 's-Bosch en andere plaatsen vereisen ieder reeds een dergelijk bedrag. Suppletoire petitie van 1 miljoen gulden tot de legerlasten 1709 (Ingediend 8 October 1709) Dit jaar heeft men nog 6000 man aangenomen en het korps Wurtembergse troepen naar de Nederlanden laten overkomen. Ook de verschillende belegeringen van deze zomer hebben heel wat geld gevraagd. (Het beleg van Doornik alleen reeds f 500 000). Petitie van ƒ1610 000 tot het formeren van magazijnen van foerage (Ingediend 26 September 1709) Door de afgelopen strenge winter en het gure en natte voorjaar liggen de prijzen belangrijk hoger dan vorig jaar. 411

NIMH | 1964 | | pagina 437