554 De Luchtdoelartillerie Artikel 2 1 De commandant van een luchtverdedigingskring staat na de verzen ding van telegram Q,c.q. B rechtstreeks onder de bevelen van de C.- Lvd. 2 Hij is aan de G.-Lvd. voor zijn werkzaamheden en bemoeiingen en voor de toestand van de onder zijn bevelen gestelde onderdelen, alsme de voor de hem verstrekte opdrachten en aanwijzingen verantwoorde lijk. Artikel 3 Het tot zijn luchtverdedigingskring behorende gebied is omschreven in de 'Strategische Aanwijzingen' en is voorlopig uitgebreid met de reeds thans aan de Kring Gn. toegewezen luchtverdedigingspunten. Artikel 4 Hij heeft van het tijdstip van de verzending van telegram Q c.q. van telegram B onder zijn bevelen de onderdelen, genoemd in het 'Over zicht van de bevelvoering na de ontvangst van telegram Q) (bijlage I van het boekwerk 'Buitengewone oproeping uitwendige veiligheid aanwijzingen commandanten'). Dagelijks te 21.00 zendt hij aan de C.-Lvd. een schriftelijk rapport omtrent de gevechtsvaardigheid van deze onderdelen. Artikel 5 1 Hij organiseert en leidt de luchtverdediging van zijn kring en regelt de samenwerking dezer middelen volgens de in vredestijd door de C.-Lvd. vastgestelde beginselen. 2 Hij treedt, na de verzending van telegram Q,, in overleg met de In specteur van de luchtbescherming en zo nodig met de Commissaris der Koningin en de burgemeesters in zijn ressort. Zodra de gemeente lijke (burger-) luchtbeschermingsdienst is gemobiliseerd, geeft hij de burgemeesters aanwijzingen teneinde te bevorderen, dat de nodige maatregelen ten behoeve van de luchtbeschermingsdienst worden getroffen. 3 Indien, na de verzending van telegram B, de plaatsvervangend Commandant der Vesting Holland hem daartoe machtiging verleent, geeft hij, namens die Commandant, leiding inzake de uitvoering van de luchtbeschermingsdienst in het gebied van zijn kring1. 1 De luchtverdedigingskringen waren voor een groot deel gelegen binnen het gezagsgebied van de plv. Commandant der Vesting Holland.

NIMH | 1970 | | pagina 10