De Luchtdoelartillerie Deze opstelling hield zoals bekend - verband met het object of de objecten, die meer in het bijzonder moesten worden verdedigd. Welke deze objecten waren en door welke batterij (en) en (of) peloton(s) zij moesten worden verdedigd, blijkt uit onderstaand overzicht de ne en de me Bt.Lu.A.: de stad Utrecht het 35e, het 36e, het 37e, het 43e, het 46e en het 47e Pel.Lu.Mitr.: het stationsemplace ment te Utrecht het 43e en het 44e Pel.Lu.Mitr.: de sluizen te Vreeswijk de 12e Bt.Lu.A..-Amersfoort e.o. het38e, het3ge, het 40e en het 48e Pel.Lu.Mitr.: het vliegpark Soesterberg het 41e Pel.Lu.Mitr.: het stationsemplacement Amersfoort de roe Bt.Lu.A.: de omgeving van Rhenen de 113e Bt.Lu.A. en het 81e Pel.Lu.Mitr.: de pontonbrug te Tiel de 117e Bt.Lu.A. en hetg6e en hetg7e Pel.Lu.Mitr.: de bruggen bij Culemborg het 77e en het 78e Pel.Lu.Mitr.: de pontonbrug te Eek en Wiel de ge Bt.Lu.A. en het 8ge en hetgoe Pel.Lu.Mitr.: de bruggen te Hedel de 20e Bt.Lu.A. en hetgie en het33e Pel.Lu.Mitr.: de bruggen te Zaltbommel de 116e Bt.Lu.A. en het 34e en hetgge Pel.Lu.Mitr.: de brug en het spoorwegemplace ment te Geldermalsen het 7ge en het 80e Pel.Lu.Mitr.de Schipbrug te 't Wilt de 112e Bt.Lu.A. en het 87e en het 88e Pel. Lu.Mitr.: de pontonbruggen te Herwijnen en Brakel de 114e Bt.Lu.A.: de brug bij Keizersveer de nge Bt.Lu.A. en het32e, hetgSe en het gge Pel.Lu.Mitr.: de bruggen bij Heusden en de militaire jukbrug te Drongelen Bij de 11e, de 12e en de 10e Bt.Lu.A. waren respectievelijk de ie, de 2e en de 3e sectie van de IXe Zl.A.tl. opgesteld, terwijl de ie, de 3e en de 4e sectie van de He Zl.A.tl. respectievelijk waren geplaatst bij de 20e, de 112e en de ge Bt.Lu.A. Deze batterijen waren de z.g. 'lichte batterijen', terwijl de overige batterijen als 'donker' werden aangeduid. Begin april 1940, vermoedelijk kort nadat de Lvd.Kr. onder de bevelen van de Commandant van het Veldleger was gesteld, droeg de Kr.C. de Cn. van de Lvd. Grn. op, bij de batterijen en pelotons dekkingen te vervaardigen en tevens aan dacht te besteden aan de maskering. Niet bij alle batterijen is deze order op de zelfde manier uitgevoerd, omdat de wijze van vervaardigen van dekkingen en het aanbrengen van camouflage uiteraard afhankelijk waren van de plaatselijke om standigheden en de beschikbare materialen. Er werden geen schijnopstellingen 646

NIMH | 1970 | | pagina 112