De Luchtdoelartillerie Hij zette de mars voort, passeerde de Lek en bereikte tenslotte Benschop, dat - hemelsbreed gemeten - op 16 km afstand ten noorden van Hoogblokland lag. In Benschop kon hij eindelijk via de telefoon met de C.-Lvd.Gr. spreken, die hem opdroeg om ter plaatse in stelling te komen. Het aan de batterij toegevoegde 8ie Pel.Lu.Mitr. had het contact met de batterij verloren en kwam bij Gouda in stel ling. De C.-n6e Bt.Lu.A. had meer geluk dan zijn collega van de 113e Bt.Lu.A., die kennelijk nog geschokt was door het in de morgen van 13 mei op zijn batterij plaats gehad hebbende bombardement. Ook deze Bt.G. ging onverwijld per auto in de richting Gorinchem. Hij zocht con tact met de C.-Lvd.Gr. Gorinchem en verkende stellingen voor zijn batterij en het 94e en het 95e Pel.Lu.Mitr. te Laag Dalem, ten oosten van Gorinchem. Vervol gens stuurde hij een meegenomen motorordonnans met bevelen naar de achterge bleven batterij, terwijl de eveneens meegekomen administrateur opdracht kreeg de inkwartiering van het personeel te regelen. Om 24.00 kwam de batterij met de beide pelotons lu.mitr. aan en om 3.30 waren zij tot vuren gereed. Voor de in een open weide staande batterij werden dekkingen gemaakt, die ver sterkt werden met staalplaten van de firma De Vries en Robbé. Omstreeks 10.00 ontving de Bt.G. opdracht een van zijn pelotons lu.mitr. op te stellen bij Schelluinen, ten noordwesten van Gorinchem. Hier stonden een aan tal batterijen veldartillerie in stelling, die kort te voren waren gebombardeerd. Gevolggevend aan deze opdracht, wees de Bt.G. het 95e Pel.Lu.Mitr. hiervoor aan. In de loop van de morgen van 14 mei was de opstelling van de onderdelen van de Lvd.Gr. derhalve als volgt: de staf: te Lexmond de ge Bt.Lu.A.: te Hagestein; de 116e Bt.Lu.A. en hetgye Pel.Lu.Mitr.: te Laag Dalem; het 77e en het 78e Pel.Lu.Mitr.bij de brug te Vianen het 7gehet 80e, het 8ge en het goe Pel.Lu.Mitr.: bij de radiozender te Jaarsveld; hetgge Pel.Lu.Mitr.: te Schelluinen; de nge Bt.Lu.A. met twee stukken: te Benschop en het 81e Pel.Lu.Mitr.: bij Gouda. De activiteit in de lucht was op deze dag groter geweest dan op 12 en 13 mei, zo dat de onderdelen volop gelegenheid tot vuren hadden gekregen. Het gelukte de C.-Lvd.Gr. verbinding te verkrijgen met de Kr.G. te Boskoop en met de C.-III L.K. te Meerkerk. Op zijn voorstel aan de Kr.C. werd de 116e Bt. Lu.A., met het 94e en het 95e Pel.Lu.Mitr., toegevoegd aan de C.-Lvd.Gr. 670

NIMH | 1970 | | pagina 138