675 De Luchtdoelartillerie kingen rond de stukken moest maken. Deze indeling in twee ploegen handhaafde de Afd.G. ook op de volgende dagen, echter met dien verstande, dat - toen de dekkingen voltooid waren - één van de ploegen in de opstellingen bleef, terwijl de andere ploeg gedurende 24 uur thuis kon rusten. Op 10 mei werden er om 6.00 een aantal schoten afgegeven op enige hoog vliegen de vliegtuigen. Op 11 mei werd op een laag overkomend vliegtuig geschoten, doch verder kwamen gedurende de vijf gevechtsdagen geen vijandelijke vlieg tuigen binnen schootsbereik. Aangezien het uitzicht vanaf het vaaltterrein te beperkt was, had de Afd.G. waarnemingsposten uitgezet op de omliggende huizen. Deze maatregel bracht echter slechts weinig verbetering. Daar hij van mening was dat het vuren uit de stad voor de vijand reden zou kunnen zijn de stad te bombarderen, stelde hij zich in verbinding met de Kr.C., waarna werd bepaald dat het eerste peloton in stel ling zou komen aan de Ezelsdijk1 en het tweede peloton bij het Merwedekanaal in de omgeving van de ue Bt.Lu.A. Deze opstellingen werden hier gekozen, omdat zij dan eventueel aan de 1 ie en 11 ie Bt.Lu.A. steun konden verlenen bij de afweer van laag aanvallende vliegtuigen. De nieuwe opstellingen werden op 12 mei in gereedheid gebracht en dezelfde dag om 17.00 betrokken. Het eerste peloton voorzag in zijn dekking door zich in te graven, terwijl het tweede peloton - opgesteld op het gemeentelijk sportterrein Welgelegen - in zijn dekking voorzag door één meter hoge rioolbuizen rond de stukken te plaatsen. Deze buizen liet men 25 cm in de grond verzinken en vulde ze met grond op. De lichte kleur van de cementen buizen werd weggewerkt door het aanbrengen van grond en groene verf. Met bekwame spoed zorgde de P.T.T. voor een telefoon- en een radiodistributie-aansluiting voor de beide pelotons. Toen in de namiddag van 13 mei het Veldleger op het Oostfront van de Vesting Holland terugtrok, besefte kapitein Rinkel dat zijn eerste peloton in de frontlijn zou komen te staan. In overleg met de Kr.G. verplaatste hij dit peloton daarom te 17.00 naar een open terrein, gelegen op 150 m van de spoorbrug over de Vecht in de spoorlijn Utrecht-Amersfoort. De beide stukken stonden hier opgesteld zon der dekking. In de legering werd voorzien door de N.S., die een moderne bagage wagon ter beschikking stelde. Ook hier zorgde de P.T.T. voor een aansluiting op het telefoon- en radiodistributienet. Toen kapitein Rinkel zich op 13 mei omstreeks 23.00 telefonisch in verbinding trachtte te stellen met de Commandant van de Groep Utrecht van de Lucht- 1 Een oude verdedigingswal aan de oostrand van de stad.

NIMH | 1970 | | pagina 145