- drie vuurmonden van 4 tl. - tien vuurmonden van 2 tl. no. 1 en De Luchtdoelartillerie Elk van de negen compagnieën bestond uit een staf, vier pelotons en één batterij en was volledig mobiel. Bij het uitbreken van de oorlog op 10 mei was het ie pelo ton van elke compagnie uitgerust met vier vuurmonden van 2 tl. no. 1, benevens met twee mitrs. M.25. De drie andere pelotons beschikten elk slechts over twee vuurmonden van 2 tl. no. 1 en twee mitrs. M.25. Door gebrek aan personeel voor het bedienen van de afstandmeters, beschikte nog geen der pelotons over een stereoscopische afstandmeter (met een basis van 70 cm), zoals in de bedoeling lag. Daarom moest bij het schieten de afstand tot het doel worden geschat. Dit had tot gevolg, dat de ligging van het vuur der vuurmonden niet altijd juist was. De vuurmonden werden getrokken door gevorderde vrachtauto's, die daartoe waren voorzien van een speciale trekhaak. De batterij van elke compagnie bestond uit drie vuurmonden van 4 tl. (bij de ie t/m de ge Comp.Lu.Mitr. waren respectievelijk ingedeeld de 151e t/m de 159e Bt. Lu.A.). Bij elke batterij was een stereoscopische afstandmeter ingedeeld met een basis van 2 m. Andere instrumenten voor vuurleidingsdoeleinden waren niet aan wezig. In de vroege morgen van 10 mei 1940 omvatte elke Comp.Lu.Mitr. dus: - acht mitrailleurs M.25. In de avond van 10 mei 1940 kwamen bij de Artillerie Inrichtingen te Hembrug nog" vijftien vuurmonden van 2 tl. no. 1 beschikbaar, die door de hierna te noemen compagnieën gedurende de nacht van 1 o mei op 11 mei van het fort aan de Ham te Krommenie werden afgehaald. De 3e, de 7e en de 8e Comp.Lu.Mitr. ontvingen elk drie vuurmonden en ver sterkten hun 2e, 3e en 4e peloton elk met één vuurmond. De ie Comp.Lu.Mitr. ontving twee vuurmonden en versterkte daarmee haar 2e peloton, terwijl de 4e Comp.Lu.Mitr. vier vuurmonden ontving, twee voor het 2e peloton en voor het 3e en het 4e peloton elk een. De 3e t/m de ge Comp.Lu.Mitr. stonden tactisch onder de volgende comman danten: de 5e en de ge Comp.Lu.Mitr. onder de C.-III L.K. de 4e en de 7e Comp.Lu.Mitr. onder de C.-II L.K. de 3e en de 8e Comp.Lu.Mitr. onder de C.-IV L.K. de 6e Comp.Lu.Mitr. (min 3e en 4e peloton) onder de C.-Brig.B en het 3e- en het 4-6e Comp.Lu.Mitr. onder de C.-Brig.A. 680

NIMH | 1970 | | pagina 150