696 De Luchtdoelartillerie vijand betrokken is geweest en dat het II L.K. het enige Legerkorps was, waar aanvallen van Duitse divisies op goed ingerichte stellingen plaats vonden. Het is hier niet de plaats om over de gevechten vóór en op de Grebbeberg iets te zeggen, maar uiteraard was deze strijd een van de oorzaken van de verwarring. Wie - als schrijver dezes - tussen Zeist en Utrecht de terugtocht van vele onder delen heeft waargenomen en bij de versperring op de straatweg bij het werk Griftenstein met een aantal andere officieren heeft getracht enige orde te scheppen in de verkeers-chaos, kan zich slechts verwonderen over het feit, dat de beide G. Gn. hun onderdelen nog zo goed bijeen hebben weten te houden. d De gevechtshandelingen van de 3e en de 8e Comp.Lu.Mitr. Deze compagnieën waren respectievelijk ingedeeld bij de Vile en VUIe Divisie van IV L.K. en in de vroege morgen van 10 mei 1940 als volgt opgesteld:1 De je Comp.Lu.Mitr.: de Staf: bij het vliegpark Soesterberg; het ie en het 4e peloton: in de noordrand van Amersfoort, ter bescherming van troe pen en stellingen het 2e en het je peloton: bij het vliegpark Soesterberg en de ij je Bt.Lu.A.: in de noordrand van Amersfoort, ter bescherming van troepen en stellingen. De 8e Comp.Lu.Mitr.: de Staf: aan de Amerfoortsestraatweg te Soesterberg; het ie peloton: bij de sluis bij Asschat; het 2e peloton: bij de Bruinenburgersluis het je peloton: bij de schotbalksluis in de Roffelaarskade het 4epeloton: bij de schotbalksluis in de Barneveldse Beek en de ij8e Bt.Lu.A.: plm. 500 m ten noordoosten van Bavoort, ter bescherming van artillerie-opstellingen. In het hierna volgende zal in hoofdzaak het optreden van de 8e Comp.Lu.Mitr. worden beschreven, omdat van de 3e Comp.Lu.Mitr., onder bevel van reserve De opstelling en nummering van de onderdelen der compagnieën op kaart no. 21 geeft verschillen met de opstelling en de nummering op schetskaart C. 16 van Hoofdstuk III, deel 3: 'De operatiën van het Veldleger en het Oostfront van de Vesting Holland'. Dit als gevolg van naspeuringen op een later tijdstip.

NIMH | 1970 | | pagina 168