De Luchtdoelartillerie VUIe Divisie te Soestduinen werd ontboden. De D.G. deelde de C.G. mondeling mede, dat de divisie moest terugtrekken op het Oostfront van de Vesting Holland. De C.C. ontving opdracht om zijn onderdelen tot het invallen van de duisternis in stelling te doen blijven en vervolgens terug te trekken in de richting van Loenen. Bij het aanbreken van de dag moesten de onderdelen bij Maartensdijk, Oud- en Nieuw-Loosdrecht, Loenen en Loenersloot in stelling staan om de terug tocht van de divisie te beschermen. Zodra de divisie deze lijn zou hebben over schreden, moest de C.C. het ie en het 2e peloton in Loenen en Loenersloot in stelling laten en zich met zijn staf en de drie andere onderdelen verplaatsen naar Montfoort. Deze drie onderdelen moesten daar in stelling komen om het stafkwar tier der divisie te beschermen. Onverwijld begaf kapitein Hazelhoff zich naar zijn commandopost, vanwaar hij zijn ondercommandanten per telefoon en per ordon nans het volgende bevel verstrekte: 'Bereid U voor op afmars naar de Vesting Holland te 20.50. Blijf echter schietvaardig tot 20.30. Marcheer af te 20.50 of althans zo spoedig mogelijk nadat - na 20.30 - de vuurmonden uit stelling zijn gebracht naar mijn commandopost. Marsroute voor alle onderdelen van de tegenwoordige opstellingsplaats in noordelijke richting - Doodenweg en Laan 1914. In geen geval over Zeist. Op mijn com mandopost ontvangt U nadere bevelen.' In afwachting van de komst van de commandanten der onderdelen, vervaardigde de C.C. voor elk onderdeel een schriftelijk bevel. Alle onderdelen kregen de zelfde marsweg aangewezen, nl. Soesterberg Bilthoven Maartensdijk Oud- Loosdrecht - Loenen, terwijl voor elk onderdeel werd aangegeven, waar het pre cies in stelling moest komen. Achtereenvolgens meldden de ondercommandanten zich met hun onderdeel bij de C.C. en marcheerden - na bestudering van hun op dracht - zo spoedig mogelijk af. Het ie peloton bereikte Loenen en stond om 3-00 t*1 stelling bij paal 21 van de straatweg Amsterdam-Utrecht. Het 2 e peloton stond op 14 mei reeds om 1.00 in stelling bij de begraafplaats van Loenen. Het 3e peloton stond bij het aanbreken van de dag in stelling bij Oud-Loos- drecht. Toen de laatste infanterie het peloton was gepasseerd, verplaatste dit zich over Loenen, Breukelen en Woerden naar Montfoort, waar het opnieuw in stelling kwam. Alvorens naar Montfoort te rijden had het 4e peloton bij het aanbreken van de dag bij Nieuw-Loosdrecht in stelling gestaan. Door de duisternis en de laaghangende dikke mist misleid, kwam de Pel.C. met een deel van de voertuigen in Oud-Loos- 698

NIMH | 1970 | | pagina 170