De Luchtdoelartillerie het 2e peloton: op het H.V.V.- voetbalterrein aan de van Alkemadelaan en de 151e Bt.Lu.A: op het terrein van de Haagse golfclub. De onderdelen stonden dus opgesteld aan de oost-, de west- en de zuidzijde van het kazernecomplex aan de van Alkemadelaan, welk complex zij moesten beschermen. Het terrein ten noorden van het kazernecomplex bood wel betere opstellings plaatsen, maar het was eigendom van de Haagse duinwaterleiding en mocht tijdens de mobilisatie - ter voorkoming van verontreiniging - niet worden ge bruikt. Het 3e peloton van de compagnie was ter beschikking gesteld van de C.-Lvd.Kr. Rotterdam/'s-Gravenhage en het 4e peloton ter beschikking van de commandant van het vliegpark De Vlijt op Texel. De 2e Comp.Lu.Mitr de Staf: te Bennebroek; het 2epeloton: bij de Kleverlaan te Bloemendaal het ge peloton: te Heemstede en het peloton: te Bennebroek. De opdrachten, die aan de drie pelotons waren verstrekt, betroffen in algemene zin de bescherming van de in de omgeving van de opstellingsplaatsen gelegerde staven en troepen (St.K.-IIIe Div. was gevestigd te Bennebroek) en de bescher ming van de spoorwegstations in de omgeving. Het ie peloton was gedetacheerd bij het St.K.-I L.K. (Willem Lodewijklaan te 's-Gravenhage) en stond opgesteld op het Malieveld. De 152e Bt.Lu.A. had haar opstelling in het duinterrein ten noorden van de sluizen van IJmuiden en had - hoewel zij tactisch tot de compagnie bleef behoren - opdracht de Positie van IJmuiden te beschermen. Elk van de beide vorengenoemde compagnieën beschikte in feite slechts over drie in plaats van over vijf vuureenheden. Voorts valt het op, dat de drie vuureenheden van de ie Comp.Lu.Mitr. in feite niet waren aangewezen voor de bescherming van troepen en staven van de Ie Div. (het St.K.-Ie Div. was gevestigd in een woning aan de Wassenaarseweg te 's-Gravenhage), doch voor de bescherming van het kazernecomplex, waar het Depot Cavalerie was gelegerd. Reeds in de nanacht van 9 op 10 mei had men bij de drie onderdelen van de ie Comp.Lu.Mitr. op grote hoogte vliegtuiggeronk gehoord. Omstreeks 4.00 na derden uit noordelijke richting, op lage hoogte vliegend, een klein aantal vlieg- tuigen van Duitse nationaliteit, die de Nieuwe Alexanderkazerne bombardeerden. Door de tactisch juiste aanvliegrichting van de bommenwerpers konden zij pas 706

NIMH | 1970 | | pagina 180