736 De Luchtdoelartillerie Gelukkig had kapitein Westra de barak tijdig doen ontruimen, zodat er onder het personeel geen verliezen te betreuren vielen. Na enige aanvallen verdwenen de vliegtuigen in zuidelijke richting. Omstreeks 6.00 vielen acht Me 109 vliegtuigen het vliegkamp opnieuw aan en herhaalden zich het onregelmatig afgegeven stukken vuur en het vuren met mitrs. en geweren. Op grond van ontvangen orders van de C.-Lvd.Gr., had kapitein Westra bevel gegeven dekkingen rond de vuurmonden aan te brengen, terwijl de C.-4e Pel.Lu. Mitr. maatregelen nam om zijn dekkingen van putringen door middel van zand zakken en plaggen te verbeteren en te verzwaren. Omstreeks 8.00 volgde de derde aanval op het vliegkamp, thans door zes Me 109 vliegtuigen. Ook nu bestookten de batterijen en pelotons in de 'Kop' de aanvallers met stukkenvuur en vuur der mitrailleurs. Tussen 8.30 en 12.00 bleef het vrij rustig. Hoewel gedurende deze periode een aantal zeer hoog vliegende vliegtuigen werd waargenomen, die blijkbaar fotogra feerden en waar de batterijen korte tijd op vuurden, kreeg het personeel toch even een adempauze. Er werd nu niet alleen druk gewerkt aan de verbetering van reeds bestaande dek kingen en schuilgelegenheden, maar er werden ook met spoed nieuwe gemaakt, bij welke werkzaamheden burgerarbeidskrachten werden ingeschakeld. De legerings barakken werden ontruimd en het personeel werd ondergebracht in huizen en boerderijen in de omgeving van de opstellingen. Omstreeks 12.00 volgde de vierde aanval op het vliegkamp, thans door negen jachtvliegtuigen. De aanvallers schoten hangar 'Zuid' in brand, die met de aan grenzende logiesgebouwen en bureaulokalen tot de grond toe afbrandde. Hier door verloor het personeel van het 4e Pel.Lu.Mitr. een deel van zijn rutrusting en particuliere eigendommen. Ook nu weer werd er door de ie Bt.Lu.A. en het 4e Pel.Lu.Mitr. stukken- en mitrailleurvuur op de aanvallende vliegtuigen afge geven. Na deze aanval werd nog eenmaal, om 17.00, door zeven jachtvliegtuigen aange vallen, doch hiermede kwam aan de grote gevechtsactiviteit op 1 o mei een einde. Wel vuurden de drie batterijen zo nu en dan nog op een enkel, vrij hoog vliegend vliegtuig, doch in het algemeen kan worden gezegd, dat het personeel nadien enige welverdiende rust kreeg. Om 23.00 vingen de zoeklichten een vliegtuig in hun lichtbundels. Hoewel het vliegtuig - vermoedelijk ter misleiding - een rode en een groene seinpatroon af vuurde, schoot de luchtdoelartillerie het neer. Het personeel van de zoeklichtinstallaties had in de loop van de dag met zijn ge weren op de laag vliegende aanvallers geschoten. Aangezien ook de barakken van het zoeklichtpersoneel onder vuur waren genomen, werd dit eveneens in nabijge-

NIMH | 1970 | | pagina 210