De Luchtdoelartillerie a de groep Oerlikon groep I), bestaande uit drie pelutons 2 tl. no. 1. Deze groep schoof hij vooruit in de richting van het vliegpark Bergen, zodat steun kon worden verleend aan de bij dit vliegpark opgestelde luchtdoelbestrijdings middelen b de groep II, gevormd uit het personeel van de ie Afdeling van het depot. Deze groep bestond uit twee pelotons 2 tl. no. 2 en twee pelotons luchtdoelmi trailleurs en kwam aan de noordelijke en noordwestelijke rand van de stad in stelling en c de groep III, gevormd uit het personeel van de 2e Afdeling van het depot. Deze groep bestond uit drie pelotons 2 tl. no. 2 en één peloton luchtdoelmitrail leurs. Hij stelde haar op aan de zuidwestelijke rand van de stad. De stellingveranderingen, die hiervan het gevolg waren, werden gedurende de nacht van 11 op 12 mei uitgevoerd. Op 12 mei stonden de pelotons om 3.00 vuur- gereed in hun nieuwe stellingen. De verlaten stellingen handhaafde men als schijnstellingen, in de hoop dat de vijand, die verschillende verkenningen had uitgevoerd, hierdoor zou worden misleid. Op 11 mei kwamen de pelotons nog éénmaal in actie, toen de vijand tussen 16.00 en 16.30 het vliegpark Bergen tot tweemaal toe aanviel. Naar aanleiding van een verzoek van de C.-Lvd., ontving de depotcommandant op 12 mei om 15.00 van de wnd. Inspecteur der Artillerie telefonisch bevel om één peloton 2 tl. no. 1 te verplaatsen naar het vliegpark Middenmeer. Dit pelo ton werd aan de groep Oerlikon onttrokken. In de nacht van 12 op 13 mei meldde de pelotonscommandant zich met het peloton bij de C.-2ie Bt.Lu.A. De andere pelotons kwamen in de namiddag van deze dag opnieuw in actie toen omstreeks 17.00 een aantal vijandelijke bommenwerpers boven Alkmaar vloog. Het uitgebrachte vuur zou ook thans resultaten hebben opgeleverd. Op 13 mei gaven de pelotons omstreeks 12.00 enige vuurstoten af op een vijande lijk verkenningsvliegtuig, dat zich echter steeds aan dit vuur onttrok door be scherming tegen zicht in de wolken te zoeken. Overigens was de vijandelijke ac tiviteit in de lucht boven Alkmaar deze dag zeer gering. In de loop van de avond ontving de depotcommandant het telefonisch bevel van de wnd. Inspecteur der Artillerie om een peloton 2 tl. no. 2 ter beschikking te stellen van de C.-Lvd.Kr. Amsterdam, ter versterking van de luchtverdediging van het sluizencomplex te IJmuiden. De C.-Lvd.Gr. onttrok het peloton aan de Ille groep. Op 14 mei vertrok het naar de nieuwe standplaats. 752

NIMH | 1970 | | pagina 226